Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Modliliśmy się za uwięzionych misjonarzy

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 03/12/2012 | jk

W sobotę 1 grudnia br. adwentystyczny zbór Warszawa-Centrum przyłączył się do światowego łańcucha modlitw w intencji uwolnienia misyjnych pracowników Kościoła uwięzionych w zachodnioafrykańskim kraju Togo.

Zgromadzeni wierni podczas cotygodniowego nabożeństwa w kościele przy ul. Foksal 8 pochylili się w zadumie nad problemem prześladowanych chrześcijan także w innych krajach. Rozważanie nad losem uwięzionych misjonarzy wygłosił Waldemar Pieszka, prezbiter miejscowego zboru. Modlili się wierni i duchowni, w tym Aleksandra Harasim, Piotr Lazar i pastor Jan Pollok.

Adwentystyczni działacze misyjni w Togo zostali zatrzymani pod zarzutem zmowy w celu popełnienia morderstwa. Monteirę i Amaha zarzutami obciążył pewien Togijczyk, który przypisał im udział w rzekomej szajce handlującej ludzką krwią, niemniej rewizja domu Monteiry i siedziby miejscowego Kościoła adwentystycznego nic nie wykazała. Od tamtej pory lokalne władze uznają obu podejrzanych za niewinnych.

– Są to fałszywie oskarżeni, niewinni wyznawcy, więc błagamy Boga o interwencję, tak żeby mogli wrócić do swoich rodzin i kontynuować pracę – mówi pastor Ted Wilson, zwierzchnik światowego Kościoła adwentystycznego, który wyznaczył właśnie dzień 1 grudnia Dniem Postu i Modlitwy w tej intencji.


© www.adwentysci.waw.plWysłuchaj fragmentów nabożeństwa
(czas odtwarzania 00:12:17)

- Czytaj także:


- Cały Kościół modli się za uwięzionych adwentystów

- Pastor Ted Wilson wzywa do postu i modlitwy

- Podejrzane uwięzienie adwentystycznego pastora
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2009 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.