Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Majowy Zjazd Młodzieży w Podkowie Leśnej

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 27/05/2007 | Jan Kot

W sobotę 26 maja br. na terenie Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej odbył się zjazd młodzieży adwentystycznej.

Najpierw zapowiadany jako ogólnopolski, później jako diecezjalny, w ostateczności uznany za okręgowy - był jak się okazało miłym kameralnym spotkaniem ludzi chwalących Boga.

Ale przecież istota takich wydarzeń nie leży w ich nazewnictwie, ani też w ilości uczestników, ale tak naprawdę w atmosferze duchowości - a tej z pewnością nie brakowało. Od samego rana cały miejscowy zbór, wraz z gośćmi, był uczestnikiem podniosłego nabożeństwa uwielbieniowego, prowadzonego przez warszawską młodzież z zespołu Via Fides

Niezwykłym doświadczeniem był poruszający apel misyjny Karola Tarasiuka, opowiadającego o swym niesamowitym przeżyciu związanym z historią napadu jakiego doznał kiedyś na dworcu w Warszawie.

Grupa młodocianych bandytów napadła Karola, któremu udało się jednak uniknąć najgorszego... Po jakimś czasie kiedy wracał do Podkowy natknął się ponownie na peronie na ów niebezpieczną grupę. Spostrzegli go i zaczęli mu grozić z oddali. Z przerażeniem pomyślał – to już koniec! Ucieczka nie wchodziła w grę, choć i taki pomysł przeszedł mu przez myśl. Nogi jednak odmówiły zwrotu „nakazując” jakby marsz przed siebie. Wprost do „paszczy lwa”.

To irracjonalne uczucie spowodowało skierowanie się jego osoby wprost na przestępców. Wszak chcąc zająć odpowiednie miejsce na peronie musiał ich minąć. Gdy był już przy nich wówczas rozstąpili się w ciszy, przepuszczając go między sobą, rozstępując się na dość szeroką odległość.

Minąwszy ich, zbliżył się do peronowej ławki gdzie postanowił spocząć. Na ów ławce siedział dworcowy lokator, o dość niezbyt higienicznym wyglądzie. Karol usiadł, a wtedy ów jegomość poprosił go o „poratowanie groszem”. Na to Karol powiedział, że pieniędzy nie ma, ale chętnie podzieli się z nim kanapką... Co też uczynił, spoglądając wciąż z niepokojem na stojącą w oddali grupę chuliganów, która dziwnie mu się cały czas przypatrywała.

Na to dworcowy „znajomy” zareagował... Nie masz grosza a stać Cię na czterech ochroniarzy...? Karol osłupiał..!? Jakich ochroniarzy - pomyślał, rozglądając się w koło w poszukiwaniu kogoś kogo bezdomny mógł uznać za jego towarzystwo.

Jednak tak jak przedtem, tak i teraz Karol się nie mylił - na całym peronie byli sami. Karol, bezdomny i z dala przyglądający się mu źli ludzie. Gdy odwrócił się po chwili okazało się że i ów peronowy „przyjaciel” zniknął bez śladu... Jak, kiedy, którędy, przed chwilą przecież tu siedzieliśmy i rozmawialiśmy... Wszystko trwało chwile.

Wtedy Karol przypomniał sobie moment w którym przechodził koło bandytów i jak szeroko się rozstąpili gdy ich mijał, zupełnie jakby szło wraz z nim jeszcze... czterech ludzi. Zrozumiał, że to był cud. A ów „ochroniarze” to z pewnością aniołowie, którzy ocalili mu zdrowie, a być może i życie...

To jedna z historii opowiedziana na zlocie młodzieży, która nawiązywała do hasła spotkania brzmiącego - „W obecności aniołów...”. Podczas zjazdu Słowem Bożym służyli równie ciekawie - młodzi pastorzy z Okręgu Warszawskiego - Marek Micyk i Adam Grześkowiak.

Po południu nastał czas ponownych atrakcji i emocji, tym razem muzycznych - pod postacią występu kolejnej warszawskiej grupy - Leitmotiv, która wykonała pełnometrażowy koncert własnych kompozycji.

Każde spotkanie zorganizowane ku chwale Boga i na świadectwo Jego działania jest niezwykłym wydarzeniem wartym odnotowania ku pamięci i ku wzajemnemu zbudowaniu.

Maj to piękny miesiąc, a Podkowa to piękne miejsce na tego rodzaju zlot w tym okresie. Kiedyś były one tradycją, która na szczęście - jak widać - powoli się odradza. Do zobaczenia więc za rok, na kolejnej majówce w tym Mieście Ogrodzie - bez względu czy będzie ona ogólnopolska czy „tylko” okręgowa, ważne by jej atmosfera była niezapomnianym przeżyciem i refleksją dla uczestników.

Jan Kot
© www.adwentysci.waw.pl

© fot. Michał Jurczyk

Jako serwis zapraszaliśmy na łamach naszej witryny na zjazd młodzieży w Podkowie.


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2009 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.