Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Egipt: Atak na adwentystyczny kościół

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 26/08/2013 | jk

Jak podają adwentystyczne władze, spalenie adwentystycznego kościoła w Asjut (Egipt) w nocy z 14 na 15 sierpnia nie było częścią zorganizowanych działań zakrojonych na szerszą skalę.

Adwentystyczny dom modlitwy w mieście Asjut, leżącym około 350 km na południe od Kairu, został napadnięty przez zgraję ludzi, którzy podpalili go i mocno w ten sposób zniszczyli. Pastor z żoną, którym udało się ukryć w mieszkaniu na piętrze, zostali uratowani z płonącego budynku przez islamskich sąsiadów.

– To była nieduża grupka ludzi pałających agresją. Zajście nie było reprezentatywne dla kraju ani narodu egipskiego – oświadczył Llewellyn R. Edwards, przewodniczący adwentystycznego Egipsko-Sudańskiego Pola Misyjnego z siedzibą w Ajn asz-Szams, północno-wschodniej dzielnicy Kairu.

– Jako adwentyści chcemy mieć w całym kraju dobre stosunki z Egipcjanami o każdej orientacji religijnej – rzekł Edwards, dodając, że islamscy sąsiedzi, którzy uratowali adwentystyczne małżeństwo, ukazują „prawdziwy obraz większości Egipcjan”.

Jak poinformował, władze kraju podały do publicznej wiadomości, że zapłacą za odbudowanie wszystkich kościołów zniszczonych w kilku egipskich miastach w zamieszkach w nocy z 14 na 15 sierpnia.

W Asjut napadnięto też na kilka innych chrześcijańskich kościołów oraz na sklep Egipskiego Towarzystwa Biblijnego.

**********

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego prowadzi w Egipcie dwie placówki oświatowe: Nile Union Academy na północny wschód od Kairu oraz Zeitoun Adventist School. Obie szkoły utrzymują pozytywne kontakty ze społecznością lokalną.


© Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński dla www.adwentysci.waw.pl
MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.