Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

ADWENTYSTA SZEFEM TOWARZYSTWA BIBLIJNEGO

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 02/08/2013 | jk

24 maja 2013 deputowani Szwajcarskiego Towarzystwa Biblijnego (STB) wybrali na swojego przewodniczącego teologa Reto Mayera, pierwszego adwentystę na tym stanowisku w 58-letniej historii organizacji.

Mayer, wiceskarbnik adwentystycznego Wydziału Intereuropejskiego z siedzibą w Bernie, od 2005 r. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego towarzystwa, do którego Kościół adwentystyczny przystąpił w 1982 r.

– Mam nadzieję, że ludzie zobaczą w Biblii zaproszenie od Boga, zachęcającego do posiadania z nim stałej osobistej więzi – oświadczył Mayer w wywiadzie udzielonym tego samego dnia STB. – Rozpowszechnianie Biblii jest bliskie mojemu sercu, więc uczestnictwo w tej działalności to dla mnie przyjemność.

STB, powstałe w 1955 r. w wyniku fuzji szwajcarkich towarzystw biblijnych, zrzesza obecnie 45 członków, m.in. kantonalne Kościoły ewangelicko-reformowane, Kościół starokatolicki, niezależne Kościoły ewangelikalne, kantonalne towarzystwa biblijne oraz chrześcijańskie stowarzyszenia i grupy robocze z terenu Szwajcarii, które uznają statut towarzystwa dotyczący popularyzacji Biblii.

Organizacja propaguje standardy odnośnie do przekładu, publikacji i dystrybucji Biblii na terenie Szwajcarii i Liechtensteinu.

STB współpracuje ze 146 krajowymi towarzystwami biblijnymi, które należą do Zjednoczonych Towarzystw Biblijnych, przybliżających ludziom Pismo Święte w przystępnym, współczesnym języku.


© Herbert Bodenmann/APD/ANN
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński dla www.adwentysci.waw.pl
MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.