Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Wyślij kartkę uwięzionym w Togo misjonarzom

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 10/12/2012 | jk

Adwentystyczni obrońcy praw człowieka zachęcają wyznawców na całym świecie do wysyłania okolicznościowych kartek pocztowych
z sezonowymi życzeniami dwóm adwentystom uwięzionym w afrykańskim kraju Togo.

Pomysł powstał ostatnio w ramach działań Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego podejmowanych, aby uwolnić osadzonych współbraci. Adwentystyczny pastor Antonio Monteiro i „świecki” wyznawca Bruno Amah zostali zatrzymani w marcu pod zarzutem zmowy w celu popełnienia morderstwa, po tym jak pewien Togijczyk przypisał im udział w rzekomej szajce handlującej ludzką krwią.

Od tamtej pory miliony adwentystów jak świat długi i szeroki organizują wsparcie dla obu mężczyzn w odpowiedzi na kampanię w mediach społecznościowych, w której apelowano o to, by w intencji ich wypuszczenia 1 grudnia wyznaczyć Międzynarodowym Dniem Modlitwy i Postu. Specjalnie utworzony w tym celu profil na Facebooku odwiedzono ponad 50.000 razy, a odnośny hashtag na Twitterze osiągnął popularność wśród 7 mln użytkowników.

Na stronie www.change.org prawie 15.000 osób podpisało deklarację uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Adwentystyczni przywódcy mają nadzieję, że przesłane kartki podniosą uwięzionych na duchu.

– Chcielibyśmy, żeby kartki napłynęły z jak największej liczby krajów – mówi John Graz, dyrektor adwentystycznego Biura Spraw Publicznych i Wolności Religijnej. Graz kieruje dyplomatycznymi krokami zmierzającymi do uwolnienia osadzonych, które przebiegają równolegle z kampanią uświadamiającą opinię publiczną o ich sytuacji.

– Wyobraźcie sobie zaskoczenie naszych braci, gdy w więzieniu otrzymają setki, tysiące kartek – dodaje Graz.

Monteiro, urodzony w Republice Zielonego Przylądka, od 2009 roku pełni funkcję dyrektora sekretariatów Szkoła Sobotnia w Misji i Misja Wyznawców na terenie Sahelskiej Unii Misyjnej z siedzibą w Lomé, stolicy Togo. Amah jest „świeckim” adwentystycznym biznesmenem z Lomé.

Adwentystyczni przywódcy apelują do wyznawców o przesyłanie okolicznościowych życzeń na następujący adres regionalnego biura Monteiro, gdzie mieści się regionalna siedziba Kościoła:

Pasteur Antonio dos Anjos Monteiro
Union du Sahal
B.P. 2157
Lomé, Togo


Monteiro i Amah najlepiej zrozumieją życzenia w językach angielskim i francuskim. Przykładowe życzenia po angielsku i francusku dostępne tutaj


© Adventist News Network, fot. Megan Brauner
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński dla www.adwentysci.waw.pl


- Czytaj także:


- Modliliśmy się za uwięzionych misjonarzy

- Cały Kościół modli się za uwięzionych adwentystów

- Pastor Ted Wilson wzywa do postu i modlitwy

- Podejrzane uwięzienie adwentystycznego pastora
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.