Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Adwentystyczna primadonna świadczy o Bogu

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 22/01/2012 | jk

Najważniejszym artystycznym i muzycznym wydarzeniem w Albanii jest Noworoczny Koncert Galowy. Telewizja i radio transmitują go na cały kraj. Zawsze pojawiają się na nim ambasadorzy, politycy, artyści i ważne osobistości.

I oto dyrektor opery narodowej do zaśpiewania „Modlitwy Pańskiej” poprosił adwentystyczną sopranistkę Iridę Dragoti-Mazzę, oferując, że sam będzie dyrygował orkiestrą. Muzyka religijna to rzadkość w świeckich operach, zwłaszcza w postkomunistycznych krajach jak Albania.

Wszystkich słuchacze wspaniale przyjęli występ Iridy, w szczególności kilku dyplomatów z zagranicy. Dyrektor w komentarzu udzielonym kilku stacjom telewizyjnym oznajmił: „Irida pięknie zaśpiewała, modląc się za nasz kraj”.

Irida Dragoti-Mazza jest zawodową śpiewaczką operową. Studia, odbyte w Albanii i we Włoszech, ukończyła z najwyższymi notami. Studia magisterskie odbywała z Renatą Scotto, Danielą Dessi i Rajną Kabaiwanską, jednymi z najznakomitszych śpiewaczek operowych na świecie. Współpracowała z takimi znanymi dyrygentami, jak Zubin Mehta i Claudio Abbado, oraz sławnymi artystami, jak Andrea Bocelli i Ennio Morricone.

– Dziękuję Bogu za cudowną możliwość świadczenia o nim w świeckich operach – skomentowała Irina. – Kocham Boga i zawsze ogromnie się cieszę, mogąc dla niego śpiewać. Największą radość sprawia mi śpiewanie pieśni religijnych. Jestem dumna z tego, że jestem adwentystką, i chcę również podziękować Kościołowi za umożliwianie mi śpiewania na uroczystościach adwentystycznych.

Irida i jej mąż Andreas mają dwuletnią córeczkę Christine.


© CD-EUD News
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński dla www.adwentysci.waw.pl

Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.