Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Przedstawiciele Chin odwiedzają adwentystów

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 10/11/2011 | jk

Trzeciego września przywódcy oficjalnego Kościoła protestanckiego w Chinach po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch lat zawitali w progi światowej siedziby Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Silver Spring w stanie Maryland (USA).

Grzecznościowa wizyta przedstawicieli Chińskiej Rady Chrześcijańskiej oraz Potrójnie-Samo Ruchu Patriotycznego poprzedziła przyszłoroczny przyjazd do Chin zwierzchnika Kościoła adwentystycznego.

Ted Wilson – bo o nim mowa – wraz z kilkuosobową delegacją ze światowej siedziby Kościoła ma udać się za Wielki Mur na przełomie marca i kwietnia 2012 r. w celu zacieśnienia więzi z chińskimi adwentystami.

Poprzednim razem członkowie chińskiej rady odwiedzili siedzibę Kościoła adwentystycznego w lipcu 2010 r.

– Jesteśmy wdzięczni, że mamy kontakt z chińskimi adwentystami i za pośrednictwem Chińskiej Rady Chrześcijańskiej możemy ich odwiedzić – oświadczył Wilson podczas oficjalnego obiadu, który zjadł w towarzystwie chińskich dygnitarzy. Podziękował im także, że za ich sprawą przyszłoroczna wizyta będzie mogła dojść do skutku.

Chińska Rada Chrześcijańska jest interkonfesyjną organizacją zrzeszającą chrześcijan orientacji protestanckiej. Jak poinformował wielebny Shen Xuebin, przewodniczący szanghajskiego Potrójnie-Samo Ruchu Patriotycznego Kościołów protestanckich, w Chinach żyje około 23 mln protestantów.

– Chrześcijanie należą w Chinach do mniejszości, gros Chińczyków to ateiści – stwierdził.

Chińscy adwentyści podlegają Chińskiej Radzie Chrześcijańskiej i są uznawani za szczególny związek wyznaniowy ze względu na to, że nabożeństwa odbywają się u nich w sobotę. Według szacunkowych danych, w Państwie Środka żyje około 400.000 adwentystów.

W ostatnich pięciu latach chińscy adwentyści za pozwoleniem władz wybudowali kilka dużych kościołów.

Przyszłoroczna wizyta Wilsona będzie jego pierwszą podróżą za Wielki Mur. Jego poprzednik, Jan Paulsen, odwiedził Chiny w 2009 r.


© Ansel Oliver/Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński dla adwentysci.waw.plCzytaj także:

- Sprawozdanie z wizyty Jana Paulsena w Chinach w 2009 roku

- Adwentyści w Państwie Środka
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.