Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

List ekumeniczny na temat świętowania niedzieli

AKTUALNOŚCI Z KRAJU | 06/11/2011 | jk

Wspólny list ekumeniczny o tym, jak świętować niedzielę wystosują do wiernych hierarchowie Kościoła katolickiego i Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej - zapowiedział w rozmowie z PAP dyrektor Rady ks. Ireneusz Lukas.

Poinformował, że inicjatywa opublikowania wspólnego listu powstała po sympozjum nt. "Świętowania Dnia Pańskiego w ekumenicznej refleksji Kościołów", które odbyło się w Kamieniu Śląskim pod koniec października. Zostało ono zorganizowane przez Komisję ds. Dialogu Polskiej Rady Ekumenicznej i Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną.

- Nie ulega wątpliwości, że dla większości Kościołów chrześcijańskich niedziela jest dniem Pańskim. Stąd też będziemy starali się zwrócić uwagę na znaczenie tego dnia i przypomnieć, że jest on najważniejszym dniem dla chrześcijaństwa - powiedział dyrektor Rady.

- Dalszą część powyższej informacji czytaj w portalu: ONET.PL


***

- CZYTAJ TAKŻE ARTYKUŁY NT BIBLIJNEGO DNIA PAŃSKIEGO

- Jak doszło do zmiany sabatu

- Od niedzieli do soboty

- Ostatnie Boże wezwanie

- Dzień słońca

- Dar czasu

- Sobota, wyjątkowy czas z Bogiem

- Wysłuchaj również wykładu z serii "Kod Biblii" pt. "Dzień święty, ale który?"
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.