Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Adwentyści pomagają tajlandzkim powodzianom

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 31/10/2011 | jk

Adwentystyczna Agencja Pomocy i Rozwoju (ang. ADRA), humanitarne ramię Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, niesie pomoc mieszkańcom Tajlandii, którą nawiedziła największa powódź od pięćdziesięciu lat.

Ponad jedna trzecia południowoazjatyckiego kraju znajduje się obecnie pod wodą wskutek padających kilka miesięcy niespodziewanie obfitych deszczów monsunowych.

ADRA Tajlandia dostarczyła już poszkodowanym rodzinom blisko 2000 paczek z artykułami pierwszej potrzeby (każda z nich zawiera jedzenie, wodę pitną i lekarstwa), a także 1500 skrzynek wody mieszkańcom odległych rejonów, którzy pozbawieni są prądu i zapasów.

Jak podała agencja informacyjna Associated Press, spływająca na południe do Zatoki Tajlandzkiej woda przyprawiła już o śmierć prawie 400 osób i pozbawiła dachu nad głową 100.000. Według doniesień, ze stolicy kraju (Bangkoku) uciekają dziesiątki tysięcy mieszkańców, ratując się przed sięgającą po pas falą powodziową.

Miejscowi adwentyści nie stracili życia, lecz jedynie domy i dobytek. Jak zapewnił Simon Siew, pracownik Unii Misyjnej Azji Południowo-Wschodniej, żywioł nie zagraża adwentystycznemu uniwersytetowi, który znajduje się na wyżej położonych terenach pod Bangkokiem.

Adwentystyczni przywódcy obawiają się, że w najbliższych dniach woda może zalać siedzibę unii, a także wiele pobliskich adwentystycznych szkół i kościołów oraz szpital. Aby odciążyć wzbierające kanały i rzeki, rząd Tajlandii ma niebawem otworzyć okoliczne tamy.

– Aby pomóc w akcjach pomocowych, tajlandzka misja adwentystyczna musi się teraz pilnie wystarać o dwie łodzie – oznajmił Siew w zeszłotygodniowym mailu. – Módlcie się, proszę, o ludność dotkniętego powodzią regionu, usiłującą przeżyć ten straszliwy kataklizm.

Przedstawiciele ADR-y Tajlandia będą w kolejnych tygodniach na bieżąco oceniać sytuację i zapewniać w razie potrzeby dodatkową pomoc.


© Adventist News Network
Tłum. Paweł Jarosław Kamiński dla www.adwentysci.waw.pl


Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.