Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Warszawa zwalcza wrzody

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 18/10/2011 | jk

Nasze codzienne życie przyjmuje zawrotną prędkość. Gnani obowiązkami zwyczajnie nie mamy czasu zadbać o zdrowie i stan naszych nerwów. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nadmiar emocji może nas doprowadzić do nieprzyjemnej, często niebezpiecznej choroby, jaką są wrzody żołądka.

Choroba wrzodowa to jedno z najczęstszych schorzeń przewodu pokarmowego. Poza stresem i nieodpowiednim trybem życia na jego powstanie wpływa nałogowe palenie papierosów, zakażenia i czynniki genetyczne. Ponieważ na wiele z tych czynników mamy wpływ, ważna jest profilaktyka.

10 października br. w klubie zdrowia seniorów na Żoliborzu prowadzonym przez warszawską filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) odbył się wykład poświęcony zapobieganiu chorobom wrzodowym. Prelegentka Daria Gil-Ziędalska zwróciła uwagę przede wszystkim na stosowanie odpowiedniej diety, unikanie szkodliwych używek oraz ogólną poprawę stylu życia.

– Po wykładzie odbyła się degustacja knedli ziemniaczanych z przyprawami, a potem herbatników orzechowych – mówi Tatiana Kowalska, kierownik klubu. – W prelekcji uczestniczyło 10 osób.

Organizatorzy zapraszają na następne spotkanie, które odbędzie się już 14 listopada. Jego tematem będzie choroba AIDS.

Spotkania klubu zdrowia seniorów odbywają się zawsze o godz. 9.30 w Żoliborskim Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów (ul. S. Wyspiańskiego 6/8). Wstęp jest bezpłatny.


© MP/Serwis Informacyjny ChSCh

Czytaj więcej o projekcie: www.kluby-zdrowia.chsch.pl
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.