Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Polonijne dzieci w USA kwestują na rzecz 3. świata

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 25/07/2011 | jk

W ostatnim tygodniu, siostry Ashley i Caitlin Jankiewicz oraz ich przyjaciółka Julianna Bojko (mające odpowiednio 10, 12 i 13 lat) wzięły udział w misji mającej na celu zebranie funduszy na zakup rzeczy z Katalogu Naprawdę Przydatnych Darów.

Katalog oferuje możliwość przekazania daru
w postaci pomocy humanitarnej takiej jak na przykład: „Przekazanie zimowych butów i ciepłych skarpet dla dzieci w Armenii – 50$”
lub „Prowadzenie szkoleń zawodowych dla samotnych matek w Nigerii – 6.75$.”

Po uzyskaniu pozwolenia przez kierownika sklepu Apple Valley (Jabłkowa Dolina), George’a Schmidt’a, dziewczęta otworzyły stoisko z ciasteczkami i lemoniadą przy sklepowym wejściu. Działając pod szyldem Adwentystycznej Agencji Pomocy i Rozwoju (ADRA), w ciągu zaledwie paru dni dziewczęta zgromadziły kwotę w wysokości 655 dolarów amerykańskich.

Ich „dary” pomogą wysłać dziecko w Nepalu do szkoły przez okres jednego roku (120$), wyżywić niedożywione dziecko w Boliwii przez okres jednego roku(90$), dostarczyć opiekę medyczną albańskiemu dziecku (20$), zainspirować młodzież społeczności Musahar w Indiach(125$), przekazać krowę niewidomej osobie w Wietnamie (300$).

Dziewczęta planują ponowną zbiórkę funduszy następnym razem, gdy tylko się spotkają, najprawdopodobniej w Święto Dziękczynienia lub podczas ferii wiosennych.

- Zobacz KATALOG DARÓW ADRA

© Andrews University fot. Ammiel Mendoza
tłum. Estera Maria Strama dla www.adwentysci.waw.pl
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.