Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Warszawski Klub Zdrowia tym razem o kościach

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 20/07/2011 | jk

11 lipca w Ośrodku Integracji i Aktywizacji Seniorów w Warszawie na Żoliborzu odbyło się szóste już spotkanie klubu zdrowia seniorów prowadzonego przez wolontariuszy warszawskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytywnej (ChSCh).

O 9.30 na wolontariuszkę Agatę Rubak i prelegentkę Dominikę Potyralską czekała bardzo przyjemna niespodzianka. Rekordowa frekwencja. Za sprawą integracyjnego spotkania klubów seniora ponad trzydzieści osób pojawiło się na sali, by wysłuchać wykładu poświęconego jednej z chorób cywilizacyjnych – osteoporozie.

Prelegentka przedstawiła, czym charakteryzuje się ta choroba, zwana również „cichym złodziejem kości”. Podjęła dwa niezwykle ważne wątki – jak zapobiegać oraz jak zatrzymać postępujący stan chorobowy. Kościec człowieka kształtuje się do 35 roku życia, ale zawsze trzeba pamiętać, by dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości wapnia, najlepiej pochodzenia roślinnego.

Po części wykładowej podsumowanie. Tradycyjna powtórka najważniejszych wiadomości na podstawie kursu „Sięgnij po zdrowie”.

Spotkanie uwieńczono degustacją, dzięki której w praktyczny sposób pokazano, jak dobierać posiłki, aby były zdrowe i dostarczały organizmowi odpowiedniej ilości wapnia. Składały się na nią takie wspaniałości jak: kotlety z groszku, leczo z orzechami nerkowca, kulki bakaliowo-migdałowe oraz chleb wieloziarnisty domowej roboty. W trakcie degustacji słuchacze zadawali pytania na temat zdrowej kuchni. Podpytywali między innymi, czemu należy wyeliminować z diety kawę.

– Atmosfera spotkania była bardzo ciepła – cieszy się pani Agata. – Wrażenia słuchaczy można było odczytać z gromkich braw, którymi podziękowali nam za spotkanie. I z zapewnień, że będą uczestniczyć w kolejnych.

Najbliższe zajęcia klubu zdrowia seniora odbędą się 12 września, jak zwykle o 9.30 i będą poświęcone cukrzycy. Wstęp jest bezpłatny.

Przyjdź i zaproś swoich znajomych. Organizatorzy serdeczne zapraszają:
drugi poniedziałek września, godz. 9.30 Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów przy ul. S. Wyspiańskiego 6/8.


© Serwis Informacyjny ChSCh

- Czytaj więcej o projekcie: www.kluby-zdrowia.chsch.pl

- Chrześcijańska Służba Charytatywna jest dobroczynną organizacją prowadzoną przez
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.