Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Pastor Dariusz Jankiewicz w Polsce!

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 13/06/2011 | jk

Po 25 latach nieobecności w Polsce, pastor dr Dariusz Jankiewicz, wykładowca akademicki adwentystycznego Uniwersytetu Andrews (USA) wylądował na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Szczególny gość przybył na zaproszenie Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów, jako główny mówca konferencji duchownych tejże Diecezji zaplanowanej na 14-16 czerwca 2011.

Na lotnisku z niecierpliwością oczekiwała grupa przyjaciół: pastor Grzegorz Korczyc, pastor Zbigniew Makarewicz z małżonką Mają oraz Dawid Polok absolwent Andrews University. Bukiet kwiatów w narodowych barwach, był wymownym akcentem tego niecodziennego spotkania.

Tematem przewodnim prowadzonego przez pastora Jankiewicza seminarium będzie kwestia zbawienia w ujęciu adwentystycznym rozpatrywana w kontekście poglądów holenderskiego teologa epoki reformacji, Jakuba Armenszoona (Arminiusza).

Pastorzy wysłuchają osiem tematycznych wykładów teologicznych oraz dwóch wystąpień Edyty Jankiewicz (małżonki pastora) dotyczących biblijnej pracy z dziećmi.

W sobotę 11 czerwca 2011, kaznodzieja odwiedził adwentystyczny zbór w Podkowie Leśnej, gdzie skierował do zgromadzonych wyznawców kazanie Słowa Bożego. Była to swego rodzaju podróż w czasie, albowiem właśnie tu, w Podkowie Leśnej mieści się adwentystyczne seminarium duchowne, w którego murach nasz gość otrzymał pierwsze szlify na swojej drodze edukacji teologicznej.

W sobotę 18 czerwca szczególny gość Diecezji Wschodniej swoją obecnością zaszczyci swój były rodzinny zbór Warszawa-Centrum, gdzie wygłosi główne kazanie podczas uroczystości pamiątki Wieczerzy Pańskiej. Sobotnie wystąpienie pastora Dariusza będzie transmitowane przez kościelną telewizję internetową
Głos Nadziei TV dostępną pod adresem www.glosnadziei.pl/telewizja.

Podczas podróży duchownemu towarzyszą także jego córeczki Kasia i Asia, które dzięki uprzejmości warszawskich pedagogów będą mogły wziąć udział w kilku lekcjach w jednej z lokalnych szkół podstawowych. Dla dziewczynek pragnących pogłębiać język ojczysty swoich rodziców jest to niezwykła atrakcja.

Życzymy naszym gościom wielu łask i błogosławieństw Bożych oraz niezapomnianych wrażeń z pobytu w Ojczyźnie.


© Serwis Informacyjny Diecezji Wschodniej

- Czytaj także arch. informację naszego serwisu pt. Warszawiak wykładowcą na Andrews University
Dodaj swój komentarz...
Drogi Darku! Błogosławieństw Bożych i wszelkiej pomyślności w czasie pobytu w Polsce!

- Bogdan Olma, Essen

MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.