Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Świętokrzyska wspólnota wiary Fotoreportaż - 60 zdjęć!

AKTUALNOŚCI Z KRAJU | 13/06/2011 | jk

W sobotę 11 czerwca 2011 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się regionalny zjazd wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Na spotkanie pod hasłem „Czekając na Jezusa” przybyło ponad 100 osób z sześciu okolicznych miast tj. z Ostrowca Świętokrzyskiego, Radomia, Starachowic, Sandomierza, Kielc i Stalowej Woli.

Było to pierwsze w historii interdiecezjalne spotkanie zborów tego regionu, które geograficznie leżą obok siebie jednak znajdują się w granicach dwóch różnych diecezji – wschodniej z siedzibą w Warszawie i południowej z siedzibą w Krakowie.

Przełamanie granic administracyjnych tych okręgów było planowane już od pewnego czasu, jednak ubiegłoroczna dotkliwa powódź w tym regionie pokrzyżowała wcześniejsze plany tego między diecezjalnego spotkania.

Gospodarzem zjazdu i organizatorem był pastor Remigiusz Krok z Radomia (diecezja wschodnia) natomiast zbory „południowe” reprezentował ich duszpasterz pastor Krzysztof Szema z Sandomierza. Gościem specjalnym i głównym mówcą był nowy przewodniczący Diecezji Wschodniej pastor Mirosław Karauda.

W programie prócz studium Pisma Świętego, występów artystycznych oraz dzielenia się doświadczeniami wiary, był także czas na poznawanie bogatej historii okolicznych zborów i efektów ich działalności misyjnej.

Zjazd uwieńczono koncertem pieśni religijnej, na który zaproszono także mieszkańców Ostrowca. W roli wykonawcy wystąpił zespół „Sola Gratia” z Łodzi oraz - w recitalu pieśni solowej - Mirosław Karauda.

To była prawdziwa uczta dla duszy i uszu – powiedział jeden ze słuchaczy. Ten zjazd i ten koncert to dla nas zaszczyt i wielkie przeżycie – mówili uczestnicy spotkania. Czekamy na kolejne ponad diecezjalne spotkanie braterstwa zborów tego pięknego regionu Polski – zadeklarowali wierni.

Całość programu rejestrowała - zaproszona przez Diecezję Wschodnią - ekipa Ośrodka Radiowo-Telewizyjnego Głos Nadziei.

Już wkrótce fragmenty zjazdu będzie można zobaczyć w telewizji Głos Nadzie TV dostępnej pod adresem www.glosnadziei.pl/telewizja lub w plikach VOD na wiodących stronach Kościoła. Gorąco polecamy!


© Jan Kot/www.adwentysci.waw.pl


- Czytaj poprzednią informację z życia Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.