Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Sprawozdanie misyjne z Łodzi!

AKTUALNOŚCI Z KRAJU | 22/03/2011 | jk

Przez dwa tygodnie marca kilkadziesiąt osób dziennie brało udział w wykładach Palące problemy, które wygłosił pastor Kirk Thomas.

Ewangelizacyjny cykl spotkań odbywał się w Kościele Adwentystów w Łodzi w dniach 5-19 marca 2011 roku.

Pastor Thomas pochodzący z Gujany Brytyjskiej, ale na co dzień pracujący w Wielkiej Brytanii jest wybitnym kaznodzieją i ewangelistą.

Prowadzona przez niego seria spotkań była próbą odpowiedzi na trudne pytania, które często zadają ludzie poszukujący sensu życia: dlaczego cierpimy, czy i kiedy nastąpi koniec świata, dlaczego jest tak wiele Kościołów, kim jest Jezus Chrystus, czy Biblia jest prawdziwie natchnioną księgą?

Ogromnie cieszy fakt, że każdego dnia w łódzkiej kaplicy przy Kopcińskiego pojawiali się nowi słuchacze, choć trzeba też przyznać, że była również niemała grupa, która bardzo regularnie uczestniczyła w spotkaniach. Być może dodatkowym magnesem dla nich była wspaniała atmosfera i drobne atrakcje, o które zadbał organizator (pastor Mirosław Karauda), takie jak choćby występy chóru gospel, zespołów czy solistów albo loterie, w których można było wygrać atrakcyjne książki.

Na zakończenie cyklu co najmniej kilkanaście osób po raz pierwszy w życiu wzięło udział w sobotnim nabożeństwie. Część z nich wyraziła chęć pójścia za Jezusem Chrystusem i złożyła deklarację przystąpienia w przyszłości do chrztu świętego.

Należy też wspomnieć o dwóch szczególnych uroczystościach towarzyszących spotkaniom. W przedostatni dzień wykładów - piątek miała miejsce modlitwa o uzdrowienie chorych z namaszczeniem, do którego przystąpiło ponad 40 osób; w sobotę natomiast odbyło się błogosławieństwo dzieci. Atmosferę tych wydarzeń, szczególnie pierwszego, zapamiętamy na długo.

Po ostatnim wykładzie, kiedy już ucichła atmosfera wspaniałego pożegnania pastora z Wielkiej Brytanii, z ust wielu osób można było usłyszeć żal, że dwa tygodnie tak szybko zleciały, bo – jak mówiły – tak bardzo wpadły w rytm codziennych spotkań, że ciężko będzie wrócić do normalnego życia. No i aby zderzenie z codziennością nie było zbyt twarde, pastor Mirosław Karauda obiecał, że ciąg dalszy nastąpi. Słowa dotrzymał, bo już w środę, 23 marca rusza kolejna seria wykładów jego autorstwa będąca – jak zapowiadał – uszczegółowieniem tematów, które poruszył Kirk Thomas.

Wszystkie wykłady wygloszone przez Kirk`a Thomas`a zostały zarejestrowane przez studio filmowe Ośrodka Radiowo-Telewizyjnego "Głos Nadziei". Zostaną one wydane na płytach DVD oraz wyemitowane w telewizji GŁOS NADZIEI TV.

Spotkania pastora Mirosława Karaudy odbywać się bedą w środy i w soboty
w kościele przy ul. Kopcińskiego 67 w Łodzi. Serdecznie zapraszamy!

© Renata Karolewska dla www.adwentysci.waw.pl- Zobacz więcej zdjeć z tego wydarzenia w serwisie www.glosnadziei.pl

- Czytaj także w naszym serwisie poprzednią relację z Łodzi
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.