Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Adwentyści pomagają ofiarom kataklizmu w Japonii

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 12/03/2011 | jk

Adwentystyczna Agencja Pomocy i Rozwoju w Tokio udziela na bieżąco pomocy humanitarnej ofiarom, największego od 140 lat, trzęsienia ziemi, które nawiedziło Japonię 11 marca.

Biuro ADRA zapewnia schronienie potrzebującym, rozdaje żywość oraz udostępnia swoje łącza internetowe.

Dzisiejsze raporty wskazują na katastrofalne zniszczenia w regionie nadbrzeżnym oraz ogromne straty w ludziach wynoszące ponad 1000* śmiertelnych ofiar.

Trzęsienie ziemi o sile 9.0 w skali Richtera dotknęło północno-wschodnie wybrzeże kraju, powodując odcięcie elektryczności w milionach domów, przerwanie sieci telekomunikacyjnych oraz paraliż infrastruktury drogowo-kolejowej. Pierwsze doniesienia wskazują na znaczne zniszczenia wielu miast oraz co najmniej trzech reaktorów jądrowych.

Zespół ADRA ds. Szacowania Strat dokonuje bilansu zniszczeń w dotkniętych regionach w celu określenia najpilniejszych potrzeb oraz efektywnego rozmieszczenia swoich pracowników niosących pomoc w kolejnych dniach, relacjonuje przedstawiciel tej służby charytatywnej w Japonii.

Obecnie ADRA współpracuje z japońskim Biurem ds. Katastrof oraz lokalnymi agencjami pozarządowymi w celu lepszej koordynacji udzielania pomocy poszkodowanym.

ADRA International zaraz po tragedii przeznaczyła 25.000 dolarów amerykańskich, jako pierwsze fundusze pomocowe na najpilniejsze potrzeby ofiar kataklizmu.

Na obszarach dotkniętych trzęsieniem ziemi i tsunami znajduje się siedemnaście adwentystycznych kościołów, dziesięć szkół i pięć innych instytucji kościelnych.

Pastor Masumi Shimada, przewodniczący Kościoła Adwentystów w Japonii, poinformował o drobnych uszkodzeniach zaledwie czterech budynków instytucji kościelnych. W komunikacie pastor Shimada sprawozdaje, iż dotychczas nie ma doniesień o ofiarach wśród członków Kościoła czyli spośród ponad 15 tysięcy wyznawców, skupionych wokół 115 zborów na terenie kraju kwitnącej wiśni.


© Adventist News Network/ADRA
Tłum. Estera Maria Strama dla www.adwentysci.waw.pl


* - Z najnowszych informacji agencyjnych wynika, że w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii w dn. 11 marca mogło zginąć nawet ponad 10 tys. osób.

- Czytaj także felieton "I znów ziemia się zatrzęsła"


Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.