Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Rok katechetyczny rozpoczęty! - Z ŻYCIA ZBORU

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 02/09/2010 | jk

„To jest chyba najpiękniejsze tło jakie można sobie wymarzyć” – powiedział pastor Zbigniew Makarewicz stojąc przez kilkudziesięcioosobową grupą dzieci i młodzieży zboru Warszawa-Centrum, podczas inauguracji kolejnego roku edukacji religijnej.

„Jest to naprawdę nasza wielka radość, że mamy w naszym zborze tak wielką ilość młodych ludzi - dzieci i młodzieży. Naszą radością jest również to, że mamy wśród nas naprawdę zdolnych i poświęconych katechetów” – zaznaczył duszpasterz zboru, a zarazem sekretarz Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów.

„Mamy osoby którym dobro dzieci i młodzieży, jako przyszłości Kościoła, leży bardzo na sercu. Pan Bóg tak to cudownie sprawił, że i to młode pokolenie i to bardziej doświadczone może przeżywać cudowne szczęście wynikające z tego, że dzielimy się nawzajem swoim doświadczeniem, swoją obecnością i naszego Pana” – oznajmił duchowny, prowadząc uroczystość inauguracji roku katechetycznego w największym punkcie pozaszkolnego nauczania religii adwentystycznej w ramach powszechnego obowiązku szkolnego.

Zgodnie z Ustawą o stosunku Państwa do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP (Art. 12 p.2) oceny z religii wystawiane w punktach katechetycznych są umieszczane na świadectwach wydawanych przez szkoły publiczne.

© www.adwentysci.waw.plZobacz fragment uroczytości

Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.