Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Raporty z działalności Kościoła na świecie cz. 4.

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 02/07/2010 | jk

Kampanie ewangelizacyjne Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego standardowo przyciągają dziesiątki tysięcy wyznawców na stadiony w Południowej Afryce, gdzie Kościół wzrósł do 2.5 miliona członków.

Również w Ameryce Północnej, liczba członków osiągnęła rekordowy poziom ponad 1 miliona, wliczając blisko 50.000 ochrzczonych tylko w roku 2009.

To były główne informacje przekazu z raportów formalnych prezentowanych na sesji Generalnej Konferencji przez przewodniczącego regionu Południowej Afryki i Oceanu Indyjskiego, Paula S. Ratsara, przewodniczącego regionu Północnej Ameryki, Dona Schneidera oraz innych przedstawicieli obu wydziałów.

W Afryce Południowej, wielu nowo ochrzczonych wyznawców uczestniczyło w oficjalnych szkoleniach dotyczących docierania do ludzi, podczas gdy inni zaangażowani zostali działania mającego na celu rozumienie, określanie i wychodzenie naprzeciw krytycznych potrzebom lokalnego społeczeństwa – jednym z takich działań jest wspieranie dzieci, których rodzice zmarli z powodu HIV/AIDS.

Ratsara rozpoczął prezentację raportu z podium, stojąc wśród mnóstwa zebranych na scenie członków regionu, będących przedstawicielami 23 państw, wliczając Angolę, Republikę Południowej Afryki i Madagaskar.

Wielu z nich trzymało w rękach plastikowe trąbki (rogi) zwane wuwuzelami, które są charakterystycznym instrumentem narodowym, bardzo popularnym i znanym wszystkim fanom obecnie trwającego Mundialu 2010 w RPA, na które skarżą się piłkarze jako wydające zbyt głośne dźwięki przypominające brzęczenie ogromnego roju pszczół.

„To jest dźwięk Afryki XXI wieku,” powiedział Ratsara przed zgromadzeniem znajdującym się w Gmachu Georgia, zanim delegacja stojąca na scenie zatrąbiła w wuwuzele.

20 minutowy wideo raport skupił się na trudnościach jakie napotykane są przy organizowaniu akcji ewangelizacyjnych, na ożywieniu w zakresie budowania kościołów, szkół, uniwersytetów, szpitali oraz centrów medialnych, a także na pozytywnym wpływie jaki Kościół wywiera na kontynencie.

Jedna z części raportu uwypukliła program „Rybak ludzi” prowadzony w Zambii, jest to kampania docierania do ludzi, do której wyszkolono 3.000 nowych członków dzień po ich chrzcie, szczególnie w umiejętności przekazywania i dzielenia się swą wiarą. Program został wdrożony w wielu krajach, wspierając główny cel regionu – zostać najszybciej rozwijającym się wydziałem spośród 13 regionów światowych.

Prezentacja wideo raportu Ameryki Północnej rozpoczęła się od ukazania obrazów z początków ruchu adwentowego w roku 1844 i jego genezy, a następnie gwałtownego rozwoju Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Niektóre z obrazów utrzymanych w kolorze sepii przedstawiały salę konferencyjną, gdzie pionierzy adwentyzmu rozmawiali o wzroście Kościoła – a następnie obraz z kamery zmienił się ukazując współczesną salę konferencyjną, gdzie dzisiejsi liderzy dumnie prześcigają się w przedstawianiu kluczowych danych statystycznych, by zademonstrować, iż wzrost Kościoła stał się faktem. Dane liczbowe przedstawiały:

- 200,000 ochrzczonych w ciągu ostatnich pięciu lat
- ponad 300 ośrodków medycznych
- 109 akademii, 15 uniwersytetów, ponad 750 szkół podstawowych i blisko 400 ośrodków przedszkolnych

"Edukacja adwentystyczna to również element ewangelizacji” - deklaruje Larry Blackmer, wiceprzewodniczący regionu ds. edukacji.

Wideo raport ukazał również działania podejmowane w celu dotarcia do lokalnych społeczności w Stanach Zjednoczonych i Kanady we współpracy z departamentami takimi jak Duszpasterstwo Kobiet, Departament Młodzieży, Serwisy Społeczne, departament Mediów Adwentystycznych, a także wiele innych.

Przedstawiono w raporcie również historię wyznawczyni Kościoła w Południowej Kaliforni, Judith Miranda, która wraz z przyjacielem zapukała do tysiąca drzwi mieszkań mieszczących się przy wybrzeżach miasta Malibu jako jej osobisty wkład w dotarciu do ludzi.
Wysiłek jaki podjęła przyniósł wspaniały rezultat: latem 2008 roku otwarte zostało centrum Wspólnoty Adwentystów Dnia Siódmego.


© Edwin Manuel Garcia/Adventist News Network
Tłum. Estera Strama dla www.adwentysci.waw.pl

Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.