Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Duchowe przygotowania do dalszej misji

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 23/05/2010 | jk

Polonijny zbór adwentystyczny w Chicago zebrał się w piątek 21 maja br. na uroczystość pamiątki Wieczerzy Pańskiej. Długi, pokryty białym obrusem stół paschalny, nastrojowe świece, atmosfera podniosłego skupienia...

To wieczorne spotkanie było okazją, aby wspominać i na nowo rozważać sens ofiary zbawienia. Był to każe moment poświęcenia na nowo serc do służby dla Pana przed czekającymi ten zbór wyzwaniami.

Przed polskimi adwentystami ważne wydarzenia, kolejny okres wytężonej pracy ewangelizacyjnej w Chicago. Od początku roku zaangażowani byli w cykle spotkań o tematyce społeczno-zdrowotnej, a przez ostatnie tygodnie gość z Polski - pastor Grzegorz Korczyc realizował seminaria na temat czasu i budowania szczęścia w rodzinie.

Przybyły kilka dni temu z Warszawy pastor Zbigniew Makarewicz poprowadzi cykl publicznych spotkań biblijnych na temat proroctw, końca świata i finalnych wydarzeń wypełniających Boży plan zbawienia. „Bardzo potrzebujemy Bożej obecności, Jego mocy i mądrości w tym co robimy jako Kościół” – stwierdzili uczestnicy nabożeństwa.

Uroczystość wieczerzy rozpoczęto pieśniami uwielbiającymi Boga. Modlitwą usłużył prezbiter miejscowego zboru - Janusz Czajkowski. Słowo Boże skierował do zgromadzonych pastor Zbigniew Makarewicz.

W swoim przesłaniu mówca podkreślił potrzebę powrotu do prostych prawd i zasad wczesnochrześcijańskiego Kościoła, gdzie praktyczna służba była sercem społeczności. „Chrystus umywający uczniom nogi jest wyraźnym przesłaniem dla Jego naśladowców. Musimy odłożyć na bok swoje aspiracje i ambicje, ofiarując zamiast tego wzajemną służbę i troskę” – mówił duchowny.

Pastor Grzegorz Korczyc odczytując fragment Ewangelii wg św. Jana (13:12-17) wprowadził zgromadzonych w zagadnienie obrzędu pokory.

Na wielu twarzach widać było oznaki wzruszenia, gdy klęcząc przed sobą, na wzór Jezusa, sprawowali biblijny akt umywania wzajemnie nóg. Sporym zaskoczeniem dla zebranych był utwór „Korabie obłoków” w wykonaniu Małgorzaty Mućki, Arkadiusza Bojko i gościa z Polski - Zbigniewa Makarewicza. To spontaniczne trio przypomniało słuchaczom przepiękną w treści chrześcijanką balladę sprzed lat autorstwa Romana Rabiniaka, znanego adwentystycznego barda lat 70-tych, lidera legendarnego zespołu „Korab”.

W imieniu zgromadzenia modlitwę z prośbą o poświęcenie chleba i wina wznieśli do Boga członkowie rady lokalnego zboru Arkadiusz Kroczyk i Janusz Czajkowski. Ordynowani pastorzy połamali chleb i przekazali go uczestnikom wieczerzy, podobnie z kielichami wina. Fragmenty Pisma Świętego w trakcie tej części nabożeństwa odczytywał pastor Grzegorz Korczyc.

Końcowe błogosławieństwo przekazał zebranym pastor Zbigniew Makarewicz. Zgodnie z biblijnym zwyczajem kontynuacją uroczystości Wieczerzy Pańskiej była agapa. Przeprowadzono w jej trakcie wiele budujących, częstokroć wzruszających rozmów. Z nieukrywaną troską w dyskusjach spoglądali w kierunku Polski i tych wszystkich rodaków, którzy zostali w tych dniach dotknięci tragedią powodzi.

„Wierzymy, że zarówno Kościół adwentystyczny w Polsce, jak i rozsiana po całym świecie Polonia podejmie niezbędne kroki, by w miarę swoich możliwości wesprzeć tych, którzy znaleźli się w szczególnej potrzebie” – moiwli uczestnicy spotkania, komentując doniesienia z Polski.

„Nieocenionym źródłem informacji na temat bieżących wydarzeń w kraju jest dla nas m. in. warszawska strona internetowa, która aktywnie współpracuje z witryną naszego chicagowskiego zboru. Jesteśmy poruszeni informacjami na temat strat wśród naszych współbraci na Podkarpaciu w wyniku powodzi, o czym dowiedzieliśmy się właśnie z Warszawy” – dodają chicagowscy adwentyści.

W trakcie agapy miał miejsce jeszcze jeden niezwykle wzruszający punkt programu. Przedstawiciele zboru złożyli serdeczne podziękowania braterstwu Annie i Grzegorzowi Korczycom, którzy przez ponad miesiąc służyli swoimi talentami tutejszemu zborowi. Dali się poznać jako pełni wewnętrznego ciepła i pogody ducha chrześcijanie. Na pamiątkę swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych otrzymali przepiękne albumy opiewające uroki parków krajobrazowych tego fascynującego kraju.

Podziękowano Bogu za ich służbę i polecono Bożej opiece na czas podróży powrotnej do Polski. Ten niezapomniany wieczór na długo zapadnie się w pamięć wszystkich uczestników tego szczególnego nabożeństwa. „Bardzo potrzebowaliśmy niebiańskiego pokrzepienia i sił, by w najbliższych dniach z optymizmem i wiarą podjąć wyzwania związane z kolejnymi etapami chicagowskiej ewangelizacji” – podkreślili gospodarze na koniec spotkania.Już wkrótce w serwisie adwentysci.waw.pl kolejne informacje z Chicago.

Zapraszamy ponownie!


Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.