Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Pastor Zbigniew Makarewicz z ponowną misją w USA!

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 19/05/2010 | jk

19 maja, w środę wieczorem czasu warszawskiego, na międzynarodowym lotnisku w Chicago wylądował samolot z pastorem Zbigniewem Makarewiczem na pokładzie.

Ten adwentystyczny duchowny z Warszawy przybył do Stanów Zjednoczonych na zaproszenie polskiego zboru tego największego polonijnego miasta Ameryki.

To już kolejna misyjna wizyta sekretarza Diecezji Wschodniej w Chicago, tym razem ma ona jednak związek z jego udziałem w mega kampanii prowadzonej przez znanego w całym świecie ewangelistę - pastora Marka Finleya.

„Idea programu powstała wiosną 2009 roku. Początkowo miały to być wykłady wyłącznie Marka Finleya, w jednym, ewentualnie dwóch kościołach na terenie aglomeracji chicagowskiej. W miarę postępu przygotowań zrodziła się idea dołączenia z programem ewangelizacyjnym innych zborów, z innymi mówcami” – informuje nasz serwis pastor Arkadiusz Bojko, duszpasterz polskiego zboru w Chicago.

„Kolejnym etapem było przekształcenie programu ewangelizacyjnego w ewangelizacyjno-szkoleniowy. W fazie przygotowawczej przeprowadzono szereg kursów dla aktywistów zborowych. m.in. – jak skutecznie prowadzić studium biblijne (lekcje biblijne), jak skutecznie prowadzić zajęcia seminaryjne z proroczej Księgi Daniela, jak prowadzić seminaria z zakresu edukacji kulinarnej. Ostatecznie do programu przyłączyło się kilkadziesiąt kościołów amerykańskich i etnicznych w tym polski” – sprawozdaje polonijny duchowny.

W ramach polskiej części tej kampanii ewangelizacyjnej do tej pory odbyło się już kilka serii spotkań biblijnych z udziałem lokalnego duszpasterza - pastora Arkadiusza Bojko, a także przybyłego kilka tygodni temu z Polski pastora Grzegorza Korczyca, wydelegowanego do tej misji przez Diecezję Wschodnią, w której sprawuje funkcję skarbnika.

Do chicagowskiej akcji misyjnej włączył się także zbór Warszawa-Centrum, którego rada podjęła decyzję o udzieleniu finansowego wsparcia adwentystycznej kampanii w tym trzecim co do wielkości mieście Ameryki.

„Jak tylko dowiedzieliśmy się o planowaniu tej potężnej ewangelizacji i jej polskich akcentach postanowiliśmy, że - o ile będzie taka potrzeba – wzmocnimy, na miarę naszych możliwości, działania ewangelizacyjne skierowane do ponad milionowej społeczności rodaków” – mówi Waldemar Pieszka, prezbiter zboru Warszawa-Centrum.

„Naszą odpowiedzią na potrzebę tego projektu było sfinansowanie wyprawy naszego pastora, który ma w Chicago odbyć serię publicznych wystąpień, wzmacniając aktywność polskiego programu w ramach tej niecodziennej akcji ewangelizacyjnej” – dodaje lider zboru.

Już wkrótce tylko w naszym serwisie obszerne relacje z pobytu w Chicago pastora Zbigniewa Makarewicza, duszpasterza zboru Warszawa-Centrum a zarazem sekretarza Diecezji Wschodniej, a także budujące relacje uczestników programów kampani Marka Finleya. Poniżej fotoreportaż z dotychczasowych spotkań z tym amerykańskim mówcą. Już wkrótce kolejne informacje. Zapraszamy ponownie!

Więcej o działalności polskiego zboru w Chicago czytaj na www.adwentysci.com.

Czytaj relacje z poprzedniego pobytu pastora Makarewicza w Chicago www.adwentysci.waw.pl.

Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.