Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

„Dość już tego!” w Warszawie - z życia zboru

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 01/03/2010 | jk

27 lutego 2010 roku podczas sobotniego nabożeństwa w zborze Warszawa-Centrum Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego odbyła się prezentacja założeń międzynarodowej inicjatywy dotyczącej zaakcentowania sprzeciwu wobec przemocy, w szczególności tej dotyczącej kobiet i dziewcząt pod hasłem „Dość już tego!”.

Poświęcone temu zagadnieniu przesłanie homiletyczne wygłoszone tego dnia przez pastora Zbigniewa Makarewicza, sekretarza Diecezji Wschodniej definiowały zjawisko z którym przyszło się mierzyć inicjatorom kampanii.

„W naszym Kościele został zainicjowany pewien projekt, który ma na celu wysłanie wyraźnego sygnału ludziom mieszkającym obok nas, sygnału wysłanego politykom, osobom, które mają wpływ na rzeczywistość naszego kraj ale także Europy czy świata. Nasz Kościół chciałby zaprosić wszystkich naszych przyjaciół, znajomych, sąsiadów do tego ażeby w jakiś namacalny sposób powiedzieli „nie zgadzamy się na przemoc!”, „To nie jest droga, która możemy akceptować!” – apelował mówca do kilkuset zgromadzonych wiernych.

„Chcemy powiedzieć, że jako chrześcijanie nie zgadzamy się z przemocą i chcemy to wyrazić poprzez prosty znak, poprzez złożenie podpisu pod tą właśnie inicjatywą.” – oznajmiał pastor Makarewicz.

W wystąpieniu duszpasterza stołecznego zboru nie zabrakło także słów osobistej refleksji i pełnych wiary oczekiwań innego świata:

„Nie wiem jak wy, ale ja tęsknię za dniem, kiedy Pan Bóg również złoży ostateczny podpis pod tym projektem i powie „Dość już tego!”. Czas ażeby świat wokół zmienił się i ażeby zaczął przypominać atmosferę raju, taką atmosferę do której powołał nas i stworzył nas nasz Zbawiciel Jezus Chrystus.”

Po zakończeniu nabożeństwa warszawscy wierni mieli szansę na złożenie podpisu na specjalnym banerze, który docelowo trafi, wraz z podobnymi z innych krajów, do Organizacji Narodów Zjednoczonych by zwiększyć świadomość problemu, opowiedzieć się za rozwiązaniami prawnymi bardziej chroniącymi kobiety i dziewczęta, a także nadać publiczny rozgłos wysiłkom Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na całym świecie.


© Jan Kot / www.adwentysci.waw.plMożesz również wysłuchać lub obejrzeć całość kazania pastora Z. Makarewicza.

Czytaj naszą poprzednią publikację w sprawie kampanii "Dość już tego!"
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.