Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Jamajski Dzień Modlitw

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 19/08/2009 | jk

Nasilający się kryzys ekonomiczny w połączeniu z nagłym wzrostem przestępczości i przemocy dały jamajskim adwentystom asumpt do poszerzenia zasięgu corocznego Dnia Modlitwy o m.in. domowe wizyty i rozpowszechnianie literatury o tematyce religijnej.

Pierwszego sierpnia wielu członków Kościoła skoncentrowało swoje wysiłki na miejscowości Central Village, nieopodal Spanish Town, ponieważ właśnie w tym rejonie pod koniec lipca gangi były wyjątkowo agresywne.

Adwentyści odwiedzili tamtejsze rodziny, modlili się z nimi i rozdali „paczki nadziei” z Biblią i chrześcijańską lekturą w środku. Grupy wiernych udały się też do miejscowych klubów i barów, aby rozpowszechnić darmowe płyty z muzyką religijną.

– Mamy nadzieję, że dzięki tej szczególnej akcji, zakrojonej na tak dużą skalę, wiara społeczności lokalnej wzmocniła się w tym budzącym grozę czasie, jaki nastał – oświadczył Levi Johnson, sekretarz Kościoła adwentystycznego w środkowej Jamajce.

Dzień Modlitwy jest wydarzeniem obchodzonym co roku na Karaibach przez chrześcijańskie wyznania w tym Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.


© Nigel Coke/ANN
Tłum. Paweł Kamiński dla www.adwentysci.waw.pl


Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.