Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Botswańscy więźniowie oglądają Hope Channel!

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 19/08/2009 | jk

Dzięki współpracy Hope Channel z Ministerstwem Pracy i Spraw Mieszkaniowych skazańcy w Botswanie uzyskali dostęp do adwentystycznej sieci telewizyjnej.

Jak dowiedzieliśmy się od przywódców Kościoła, ministerstwo z radością powitało fakt przystąpienia adwentystów do przedsięwzięcia resocjalizacji więźniów skupionych w dwudziestu trzech zakładach karnych na terenie tego afrykańskiego kraju.

Minister Peter Siele złożył ostatnio podziękowania Kościołowi Adwentystów Dnia Siódmego za ufundowanie telewizorów i odbiorników satelitarnych, a także wyraził uznanie za aktywność na polu zdrowia i oświaty.

Dla Paminusa Machamire'a, przewodniczącego botswańskiej Rady Kościoła adwentystycznego, gest ten stanowi próbę pomocy w przywracaniu kryminalistów na łono społeczeństwa.

– Naszym pragnieniem i obowiązkiem jest ujrzeć, jak wszyscy skazańcy, poruszeni Bożą miłością, opuszczają mury więzienne jako odmienieni ludzie, którzy będą mogli służyć społeczeństwu – powiedział.

Hope Channel to międzynarodowa telewizja chrześcijańska, nadająca audycje o życiu rodzinnym, zdrowiu, muzyce, młodzieży, kształtowaniu charakteru.

© Nigel Coke/ANN
Tłum. Paweł Kamiński dla www.adwentysci.waw.pl


JUŻ WKRÓTCE W NASZYM SERWISIE OBSZERNY WYWIAD
Z TWÓRCAMI HOPE CHANNEL. ZAPRASZAMY PONOWNIE!

Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.