Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Amerykańska podróż misyjna na finiszu

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 05/06/2009 | jk

Po zakończeniu biblijnych spotkań z serii „Kod Leonarda da Vinci” prowadzonych przez pastora Zbigniew Makarewicza polonijny adwentystyczny zbór w Chicago kontynuuje kampanię ewangelizacyjną pod hasłem „Proroczy Kod Biblii”.

Podobnie jak w przypadku pierwszej serii w reklamie spotkań aktywnie uczestniczą miejscowe media.

Po każdym wykładzie, goszczący w roli prelegenta w Chicago, pastor Makarewicz odpowiada na pytania liczne uczestników, a gorące dyskusje przenoszą się także przed kościelny budynek i trwają do późnych godzin wieczornych.

W sobotę 30 maja kilka osób biorących udział w tygodniowych seminariach po raz pierwszy uczestniczyło w nabożeństwie sobotnim oraz następującym potem wspólnym posiłku określanym w miejscowym języku słowem potluck. Najciekawsze rozmowy toczyły jak zwykle przy suto zastawionych stołach.

Z uwagi na spore zainteresowanie wśród Polonii tematyką biblijną, pastor Arkadiusz Bojko, duszpasterz polskiego zboru postanowił, w każdą pierwszą środę miesiąca, prowadzić otwarte spotkania nawiązujące do najbardziej frapujących zagadnień Pisma Świętego.

W piątek 29 maja pastor Makarewicz miał okazję zwiedzić centrum Chicago i spojrzeć na tę miejską aglomerację z perspektywy smukłego wieżowca o nazwie John Hancock. Unikatowy styl zabudowy potrafi zachwycić wieloma zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Polaków zawsze jednak najbardziej fascynować będzie fakt, że wśród 9 milionów mieszkańców tego potężnego miasta, aż ponad milion to ich Rodacy!

W niedzielę 7 czerwca pastor Zbigniew Makarewicz opuści Chicago i uda się w podróż powrotną do kraju, gdzie czekają go kolejne wyzwania w głoszeniu ewangelii i w koordynacji pracy misyjnej na terenie Warszawy i Diecezji Wschodniej.

© www.adwentysci.waw.pl

- Czytaj poprzednią informację z pobytu pastora Makarewicza w Chicago
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.