Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Adwentystyczna Agencja Pomocy i Rozwoju ws. AIDS

ZDROWIE | 30/11/2008 | jk

1 grudnia 2008, Adwentystyczna Agencja Pomocy i Rozwoju (ADRA) dołącza do 20-tych obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, poprzez propagowanie specjalnego zestawu zawierającego informacje i materiały na temat epidemii AIDS oraz materiałów doradczych dla społeczności i organizacji zajmujących się walką z tą chorobą.

Zestaw ADRA zawiera: informator o Światowym Dniu Walki z AIDS, opisującym doświadczenia ludzi żyjących z wirusem, najważniejsze fakty na temat AIDS oraz informację o drogach zarażenia. Znajdują się w nim również informator lub biuletyn kościoła oraz plakat do zawieszenia w kościołach, szkołach oraz innych publicznych miejscach.

"Przy pomocy tych materiałów ADRA chce zachecić każdego do działania na rzecz osób w ich lokalnych społecznościach, które należą do wielomilionowej grupy ludzi na całym świecie zarażonych wirusem HIV" - powiedział Hearly Mayr, dyrektor biura świadomości społecznej w centrali międzynarodowej ADRA.

Na całym świecie około 33 miliony ludzi jest zakażonych wirusem HIV. Z tej grupy, około 15 milionów to dzieci poniżej piętnastego roku życia. Światowy Dzień Walki z AIDS, został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia oraz Organizację Narodów Zjednoczonych w 1988 roku.

Inicjatywa ta podniosła poziom świadomości na temat tej choroby, zwalczając uprzedzenia i znaczącą podnosząc zrozumienie dla ofiar wirusa na całym świecie.


Nadia McGill/ANN/ADRA
Tłumaczył: Robert Sierakowski dla adwentysci.waw.pl

Zobacz video chrześcijańskiej organizacji humanitarnej World Vision nt. AIDS


Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.