Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Indyjski horror na tle wyznaniowym trwa

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 01/10/2008 | jk

Przywódcy Kościoła Adwentystycznego w Indiach relacjonują, iż 27 adwentystów zginęło podczas antychrześcijańskich ataków, które rozpoczęły się w ostatnich tygodniach sierpnia, a wciąż nasilają się we wschodnim regionie Indii - Orissa.

Podkreślają oni, iż rozruchy wciąż trwają, niemniej policyjne patrole starają się zapanować nad chaosem.

John Choudampalli, zwierzchnik Kościoła Adwentystycznego we Wschodnich Indiach przyznaje, że nie został wpuszczony do tych regionów Indii, gdzie przemoc ze strony hinduskich ekstremistów przejawia się najbardziej.

Mnóstwo Adwentystów wciąż pozostaje w ukryciu w dżungli ponieważ obawiają się oni zemsty ze strony innych uchodźców w kampusach rządowych, którzy swoje rozżalenie kierują w ich stronę.

Agencja prasowa Agence France-Presse (AFP) zdaje relacje, iż z początkiem wrześnie 13.000 uchodźców zostało rozdzielonych między siedmioma kampusami. Większość uchodźców to chrześcijanie, którzy stracili swe domy podczas rozruchów.

Ekstremiści indyjscy oskarżeni zostali jako główni inicjatorzy ataku na Adwentystycznego pastora kościoła Phulwani, Samuela Naik i jego matki, którzy zostali spaleni żywcem podczas rozruchów ogarniających ten region Indii.

Rozruchy w Indiach zaczęły się od momentu, gdy zamordowany został religijny przywódca hindusów oraz jego czterech towarzyszy. Hindusi oskarżają chrześcijan za te śmierci, podczas gdy rząd indyjski wskazuje na maiostycznych rebeliantów.

© Megan Brauner/ANN
Tłum. Estera Strama dla adwentysci.waw.pl


Czytaj poprzednią informację na ten temat w naszym serwisie
Dodaj swój komentarz...
"ci ,którzy wierzą w Jezusa Chrystusa prześladowanie znosić będą". Maranatha!

- mariusz, Warszawa

MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.