Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Jak stawać się piękniejszym? - Felieton

FELIETON | 26/09/2008 | jk

Nasza dusza ,,pięknieje” wraz z latami. Okładki magazynów mody ukazują piękno fizyczne ale nigdy nie zobaczysz tam piękna duchowego. Wiele kobiet odczuwa lęk przed nadchodzącą starością.

Ponieważ nasza kultura nie wie, co począć z dojrzałymi kobietami, dlatego wiele z nich pędzi, aby dogonić czas, tak samo wiele kobiet gna przez całe życie, aby dogonić kalendarz, widząc przed sobą ostrzeżenie mówiące: ,,Pospiesz się, nie zostało dużo czasu”.

Musimy jednak pamiętać, że to my decydujemy, kiedy osiągamy najlepszy okres w naszym życiu i jak długo będzie on trwał. Wszystko, co robimy dzisiaj, ma wpływ na naszą przyszłość. Inaczej mówiąc, spędzamy naszą młodość, projektując naszą dojrzałość. Zdecyduj się żyć pięknie przez całe swoje życie, poświęcając się takim dziedzinom, które zapewnią ci szczęście, realizację i spełnienie w sferze ducha, umysłu i ciała.

Pewna kobieta, przez całe życie była sprzątaczką. Zawsze była uśmiechnięta, pogodna i nigdy nie narzekała na swój los. Jej mottem, które często powtarzała było: ,,Robię to co umiem, ale robię to tak, aby Pan Jezus był ze mnie zadowolony. Dzisiaj w sędziwości życia w dalszym ciągu jest łagodna, ciepła, serdeczna i lubiana przez otoczenie.

Temat wyglądu, trendu, którego największymi ofiarami stały się kobiety, wciąż jest na topie. Każda kobieta, niezależnie od wieku, czy typu urody o tym mówi i tym żyje. Tak mało jednak mówi się o duchowym wyglądzie. Jak mało z nas zabiega w życiu o to, żeby być pięknym wewnętrznie. Wdzięk przyjaznego uśmiechu, inteligencja, humor, doświadczenie i życiowa mądrość nie powinny zatracać się z wiekiem, ale odwrotnie – rosnąć. Rozwijając przez cale życie te walory, można wraz z wiekiem być osobą czarującą, której przyjaźń jest ceniona.

Każdy wiek ma swoje wady i zalety. Młodość stawia przed nami wiele możliwości, ale również wiele niewiadomych. To kres poszukiwań życiowych dróg, dokonywania wyborów. Potem pierwsze chwile małżeństwa, wychowywanie dzieci, później przechodzimy przez kłopoty z nastolatkami, żegnamy naszych odchodzących do wieczności rodziców, aż w końcu sami stajemy się ludźmi starszymi, coraz częściej myślącymi o spotkaniu Jezusa twarzą w twarz.

Dlatego zadecyduj w tej chwili, że twoje złote lata będą miały wartość złota, niezależnie od tego czy masz szesnaście czy sześćdziesiąt lat, kiedy czytasz te słowa. Wyobraź sobie, jak będziesz wyglądać, mając siedemdziesiąt albo dziewięćdziesiąt lat. Podejmij teraz działania, które prawdopodobnie zaowocują pożądanymi skutkami w przyszłości.

Wybierz postawę, która traktuje życie z dozą humoru, zdrowym dystansem i naturalną szczerością. Nie będziesz miała problemów z innymi i nie wytworzysz pustki wokół siebie. Poszukaj dowodów na obecność Boga w twoim codziennym życiu. Zapraszaj Boga do swojego życia. Bądź katalizatorem boskiej mocy w życiu innych ludzi.

Podążajmy za wewnętrznym głosem Ducha Św., cicho podpowiadającym ci, co trzeba zrobić, jak postępować, którą drogę wybrać aby stać się ,,piękną” duchowo. Największy sekret pięknego starzenia się polega na utożsamianiu się z tym co piękne w naszym wnętrzu a nie z tą częścią, która z wiekiem ulega przemianom.

Kiedy robisz plany, określasz cele, dążenia, nie zapominaj, że kładziesz fundamenty pod twoją przyszłość. Masz szansę uniknięcia przykrych zjawisk, zanim one się pojawią. Możesz dożyć wieku, gdy będziesz cieszyć się swoimi prawnukami i siwymi włosami, będąc piękną wewnętrznie.


© Halina Jankowska dla adwentysci.waw.pl
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.