Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

"Dziękujmy Bogu wraz..." - Z życia zboru

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 24/09/2008 | jk

20 września 2008 Zbór Warszawa - Centrum, podczas sobotniego nabożeństwa, uczcił 120 rocznice istnienia Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce.

Wewnętrzne obchody tego podniosłego jubileuszu zgromadziły, prócz lokalnych wyznawców, szczególnych gości, którzy ubogacili program uroczystości.

Wśród przemawiających znaleźli się: pastor Stanisław Dąbrowski - były przewodniczący Kościoła, pastor Władysław Polok - były przewodniczący Kościoła oraz Andrzej Siciński - były sekretarz Kościoła, a obecnie dyrektor Sekretariatu ds. Kontaktów Publicznych i Wolności Religijnej przy Zarządzie Kościoła.

Nabożeństwo przygotowali i prowadzili prezbiterzy stołecznego zboru w osobach: Dariusz Górski, Waldemar Pieszka, Zdzisław Kot, Andrzej Mirek oraz pastor Krzysztof Romanowski - kapelan Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej im. Michała Beliny-Czechowskiego w Podkowie Leśnej.

Artystycznie program uświetniły występy zespołu „Leitmotiv Jesus”, Dariusza Górskiego (przy akompaniamencie Beaty Górskiej-Słociak) oraz Chóru Diecezji Wschodniej pod dyrekcją Leszka Czernickiego.

Wszyscy uczestnicy zgromadzenia otrzymali specjalny upominek z okazji obchodzonego jubileuszu w postaci płyty CD z nagraniem okolicznościowego programu poświęconego 120-leciu Kościoła w Polsce, który w sierpniu br. został wyemitowany w Polskim Radio.

Nabożeństwo zakończono specjalną modlitwą dziękczynną, pieśnią chóru pt. "Dziękujmy Bogu wraz..." i słowami biblijnego błogosławieństwa.

Jak każde nabożeństwo w zborze Warszawa-Centrum tak i to było transmitowane "na żywo" poprez zborową telewizję internetową, gromadząc rekordową liczbę blisko 100 widzów z kraju i ze świata za co wszystkim internautom serdecznie dziękujemy.


© adwentysci.waw.pl
Zapraszamy do wysłuchania w naszym serwisie przebiegu jubileuszowego nabożeństwa.


(czas nagrania 00:56:11)


Dodaj swój komentarz...
Witam serdecznie pokojem Bożym. Dziękuję Wam, kochani, za możliwość uczestniczenia w nabożeństwie, mimo iż jestem w domu, na wózku inwalidzkim i nie mam możliwości przez bariery być w swoim zborze i chwalić razem z nimi Pana.

Ale teraz mogę być z Wami i cieszyć się obecnością Bożą. A, że jestem w tym czasie z ludźmi ze świata, którzy mi pomagają wstać rano i siąść na wózek jest to okazja usłyszenia przez nich Prawdy Bożej.

Chwała Panu! Niech Wam Pan błogosławi!


- Anna Rolińska


Kochani, serdecznie dziekuję za możliwość uczestniczenia w tym szczególnym nabożeństwie sobotnim. To wielka przyjemność móc razem z Wami słuchać pieknych pieśni chóru, wspomnień z historii naszego Kościoła i kazania Słowa Bożego.

Będąc oddalona 300 km od Warszawy czułam się jakbym była tam pośród Was. Widząc tyle znajomych twarzy moje serce było szczególnie poruszone.

Dziekuję Bogu za te wspaniałe możliwości uczestniczenia w nabożeństwach sobotnich poprzez internet. Niech Bóg w cudowny sposób błogosławi braci, którzy zajmują się tą działalnością.


- Halina Jankowska


Witajcie ponownie, po nabożeństwie. To jest cudowna sprawa. Jestem pewna, że mój Ukochany Pan i Bóg dając możliwość kontaktowania się przez Internet i filmowania nabożeństwa myślał o mnie i o moim ograniczeniu i bardzo Mu za to i Wam dziękuję.

Mogę poznać nowych współwyznawców i widzieć dawno nie widzianych. Modlę się za wielu adwentystów, tych, na których spoczywa odpowiedzialność za KADS, Wydawnictwo, CHSCH i tych "szarych", teraz będę się modlić, by Kościół Adwentystó Dnia Siódmego miał jeszcze większe możliwości głoszenia i OBY NASZ PAN JAK NAJPRĘDZEJ WRÓCIŁ, czego życzę Wam i sobie.

Z Bogiem


- Anna Rolińska

MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.