Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Johannesburg dla Jezusa - TYLKO U NAS!

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 21/09/2008 | jk

W sobotę 20 września 2008 roku w Johannesburgu (Afryka Południowa), 860 osób przyjęło chrzest święty przyłączając się do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Uroczystość, która odbyła się na jednym z centralnych stadionów, tej blisko 8 milionowej aglomeracji, zgromadziła ponad 20 tys. uczestników.

Wydarzenie to miało miejsce na zakończenie 3-tygodniowej kampanii ewangelizacyjnej „Johannesburg for Jesus” prowadzonej przez pastora Marka Finleya z USA. Prelekcje biblijne były wygłaszane w sali kongresowej Uniwersytetu Johannesburskiego i transmitowane satelitarnie „na żywo” przez adwentystyczną telewizję Hope Channel.

Kampania tego znanego także w Polsce ewangelisty, swym programem „Hope for Cities” obejmuje przeprowadzenie spotkań misyjnych w 25 miastach Afryki.

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego Południowej Afryki zorganizowany jest w 8 diecezji, na terenie których znajduje się blisko 900 zborów (parafii) skupiających ok. 110 tys. wiernych.

© Paweł Kot dla adwentysci.waw.pl

Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.