Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Jubileusz seniorki - Z życia zboru

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 05/05/2008 | jk

W dniu 3 maja 2008 podczas sobotniego nabożeństwa społeczność zboru Warszawa-Centrum przeżyła chwile szczególnej radosnej uroczystości z okazji 85 rocznicy urodzin Stanisławy Lisek.

Zacna Jubilatka to wybitna postać nie tylko w kręgu stołecznego Kościoła Adwentystów, ale także w kontekście ogólnopolskiego Adwentyzmu.


Swoim niezwykle życzliwym życiem, wraz z mężem pastorem Kazimierzem Liskiem, przez dziesięciolecia wpływała na losy zborów (parafii) w Polsce, wiele z nich zakładając od podstaw, jak choćby w Szczecinie czy w Hajnówce.

To jedna z cichych bohaterek wiary i filarów Kościoła w Polsce. Do dziś, mimo wieku, aktywnie działa na rzecz głoszenia ewangelii.

Podczas uroczystości prezbiterzy zboru Warszawa-Centrum złożyli Jubilatce życzenia zdrowia i wręczyli bukiet kwiatów. Nie zabrakło sentymentalnych wspomnień z ich dzieciństwa w których niezatarty ślad pozostawiła legendarna już "ciocia" Lisek.


(czas nagrania 0:01:39)
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.