Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

„Mesjasz” w Giżycku - Relacja z koncertu

AKTUALNOŚCI Z KRAJU | 25/04/2008 | jk

W niedzielę 20 kwietnia 2008 r. w Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Świętego Ducha Pocieszyciela w Giżycku (Warmińsko-Mazurskie) odbył się koncert charytatywny w wykonaniu Chóru Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Organizatorami koncertu był Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie, miejscowa parafia katolicka oraz Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

Chór pod dyrekcją Leszka Czernickiego wykonał swój stały program, a mianowicie obszerne fragmenty oratorium Georga Friedricha Haendla “Mesjasz” z udziałem narratora Dariusza Górskiego – solisty Warszawskiej Opery Kameralnej oraz solistek: Dorothy Porawski z USA, Grażyny Szambelan i Edyty Szambelan z Warszawy.

W trakcie koncertu przeprowadzona została zbiórka funduszy na zakup pompy insulinowej dla Karola, wychowanka Świetlicy Socjoterapeutycznej w Giżycku w wyniku której zebrano 1536,58 zł i 4,20 euro.

W koncercie wzięło udział ponad 150 osób w tym starosta Powiatu Giżyckiego Wacław Strażewicz oraz sekretarz Miasta Lech Mrozinkiewicz. Rolę gospodarzy spotkania sprawowali: ksiądz prałat Kazimierz Gryboś, proboszcz kościoła w którym odbył się koncert oraz pastor Zbigniew Makarewicz – sekretarz Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Do organizacji koncertu wydatnie przyczynili się także: pastor Tomasz Żelazko z Wilkas k. Giżycka oraz prezbiter-senior Zdzisław Kot z Warszawy, a także Zarząd Diecezji Wschodniej.

„Cieszymy się, że mogliśmy pomóc miejscowej społeczności ludzi dobrej woli w zbiórce na rzecz chorego dziecka. Jako Kościół Adwentystów jesteśmy zawsze zainteresowani współpracą na rzecz dobra człowieka. Nasz Kościół na Mazurach choć dziś niewielki ma ponad 150 letnią tradycję działania na tym terenie" – powiedział jeden z przedstawicieli chóru.

„Czujemy się tu bardzo dobrze, a wpływ na to - prócz niezwykłej gościnności gospodarzy regionu - ma także zróżnicowana struktura wyznaniowa mieszkańców Ziemi Mazurskiej. Duch dialogu, współpracy i wzajemnego poszanowania odczuwa się tu na każdym szczeblu społecznej aktywności" – dodał chórzysta.

„Żyjemy w mieście gdzie żyją chrześcijanie różnych wyznań i wspólnie staramy się modlić i coś robić właśnie dla tej jedności chrześcijańskiej. Cieszymy się że dzisiaj w jakiś sposób właśnie możemy cieszyć się tym uwielbieniem Boga przez chrześcijan adwentystów dnia siódmego” – powiedział do zgromadzonych ks. Kazimierz Gryboś.

„Niech nasze tu wspólne bycie będzie dla nas takim wezwaniem byśmy przede wszystkim naszym życiem głosili Chrystusa, naszą dobrocią, życzliwością, umiejętnością zauważenia drugiego człowieka, który czasem potrzebuje dobrego słowa, czasem może uśmiechu z naszej strony, czasem jakiejś konkretnej pomocy materialnej, ale zawsze ta pomoc, którą udzielamy drugiemu, jest pomocą dla Chrystusa” – zaznaczył ksiądz prałat.

Na zakończenie koncertu pastor Zbigniew Makarewicz w imieniu chóru serdecznie podziękował za przybycie licznej publiczności, władzom miasta i regionu, a także proboszczowi parafii w której mogło dojść do tego niecodziennego wydarzenia.

Obecność chórzystów w Giżycku była znakomitą okazją także do odwiedzenia - w wielu przypadkach po wielu latach nieobecności – adwentystycznego ośrodka młodzieżowego w pobliskich Wilkasach. Spacer nad okoliczne Jezioro Niegocin był znakomitym oddechem przed powrotną podróżą do domu. Już w wkrótce niektórzy z nich, wrócą tu na letni wypoczynek…


© Jan Kot / adwentysci.waw.pl

Posłuchaj fragmentów wypowiedzi przed i po koncercie ks. Kazimierza Grybosia
i pastora Zbigniewa Makarewicza oraz tytułowy utwór "Mesjasz"


(czas nagrania 0:16:24)

Zobacz fotoreportaż z tego wydarzenia


Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.