Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Muzeum Historii Łodzi zaprasza!

KOMUNIKATY | 29/03/2008 | jk

Muzeum Historii Miasta Łodzi zaprasza w dn. 10 kwietnia o godz. 18.00 na program "Chrześcijanie, którzy święcą sobotę. Poznajmy Adwentystów”. Będzie to spotkanie z cyklu "W kręgu kultury chrześcijańskiej", które w 2008 roku odbywać się będą pod hasłem o szerszej formule "W kręgu kultur i tradycji wyznaniowych".

Adwentyści Dnia Siódmego są chrześcijańską wspólnotą religijną, wywodzącą się z protestanckiej tradycji wyznaniowej. Już w samej nazwie Kościoła czytelna jest zasada kultu publicznego, akcentująca biblijny nakaz święcenia siódmego dnia tygodnia, czyli chrześcijańskiej soboty.

W Łodzi adwentyści mają ponad studziesięcioletnią historię swej obecności w mieście. Jest to najstarsza na obecnych ziemiach polskich wspólnota adwentystyczna. Poznajmy ich bliżej w duchu międzywyznaniowego zbliżenia podczas spotkania z przedstawicielami Kościoła Adwentystycznego, które poprowadzi pastor Remigiusz Krok.

W trakcie spotkania wystąpią zespoły muzyczne łódzkiego zboru z repertuarem pieśni w stylu gospel i "praise & worship". Dowiemy się także, dlaczego przedmiotem zainteresowania naukowców jest wyjątkowa zdrowotność adwentystów, a także w jaki sposób służą mieszkańcom miasta.

Cykliczne spotkania w Muzeum Historii Łodzi organizowane są w ramach muzealnego programu ochrony, edukacji i promocji wielokulturowej i wielowyznaniowej tradycji Łodzi. Edukacyjny projekt, odwołując się do dziedzictwa przeszłości, powstał z potrzeby bliższego poznania tradycji wyznaniowych i form ich funkcjonowania w dniu dzisiejszym oraz z chęci poznania ludzi z różnych kręgów kulturowych.

Spotkania utrzymane w duchu ekumenizmu, są programem aktywnego uczestnictwa i żywego doświadczenia, jakie płynie z wzajemnego kontaktu przedstawicieli różnych środowisk wyznaniowych i kulturowych. Są także muzealnym projektem dialogu kultur i wyznań oraz promocją kultury międzyreligijnego dialogu.

Muzealne spotkania "W kręgu kultur i tradycji wyznaniowych" realizowane są w ramach oferty edukacyjnej dla dorosłych i młodzieży. Ich atrakcyjność staramy się zachować poprzez interesującą tematykę, prezentacje multimedialne, wystawy, reportaże fotograficzne, występy chórów i zespołów muzycznych, a przede wszystkim w oparciu o wiedzę oraz kompetencje zapraszanych gości i współorganizatorów spotkań.

Miejsce i czas spotkania - Łódź, Sala Lustrzana Pałacu Poznańskich, godz. 18.00

Wstęp - bezpłatny.
MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.