Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Medale od prezydenta

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 04/12/2007 | jk

W piątek 30 listopada 2007 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim Wojewoda Mazowiecki pan Jacek Kozłowski wręczył, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej pana Lecha Kaczyńskiego, medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Tego niecodziennego zaszczytu dostąpili Krystyna i Zdzisław Kotowie ze zboru Warszawa-Centrum, obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa.

„Mam niezwykły przywilej wręczyć te szczególne odznaczenia tym bardziej, że jest to moja pierwsza czynność na tym urzędzie. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej proszę przyjąć najlepsze życzenia.” – powiedział Jacek Kozłowski, powołany dzień wcześniej przez premiera Donalda Tuska na stanowisko wojewody mazowieckiego.

Szczególne słowa z tej okazji przesłał także jubilatom sam prezydent Lech Kaczyński:


Państwo Krystyna i Zdzisław Kotowie

Szanowni Państwo, Szanowni Jubilaci!

Proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i gratulacji z okazji rocznicy ślubu. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej posiada zaszczytny przywilej odznaczania par małżeńskich Medalem Za długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Jest to – wśród polskich odznaczeń – medal szczególny. Otrzymuje go bowiem dwoje ludzi, których wspólne rodzinne życie jest powodem do dumy i radości dla najbliższych, a także wzorem i przykładem godności, lojalności i wierności jako wartości fundamentalnych.

Medal ten jest symbolicznym wyrazem uznania, jakie żywią władze Rzeczypospolitej dla wartości życia rodzinnego oraz wagi, jaką przywiązują do pomyślności każdej rodziny, do siły moralnej promieniującej z trwałego zgodnego i szczęśliwego związku małżeńskiego.

Odznaczenie to jest również publicznym wyrazem wdzięczności za ofiarny, codzienny trud, za siłę w pokonywaniu przeciwności losu, za wspieranie się wzajemne w niezłomnej realizacji małżeńskiej przysięgi, za odpowiedzialność i poświęcenie w wychowaniu dzieci dla pożytku rodziny i chwały ojczystego kraju.

Jestem najgłębiej przekonany, że swoim małżeńskim życiem w pełni dowiedliście Państwo, że ten Medal trafia w najgodniejsze ręce. Do słów serdecznych gratulacji dołączam najlepsze życzenia wielu jeszcze lat wspólnego pożycia, zdrowia i rodzinnego szczęścia

/-/ Lech Kaczyński

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Przeczytaj poprzednią informację w naszym serwisie, na temat tego jubileuszuDodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.