Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Misja wśród australijskich Żydów

AKTUALNOŚCI ZE ŚWIATA | 05/10/2007 | jk

22 września 2007 w Polskim Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Oakleigh (Melbourne/Australia) odbył się niecodzienny koncert na rzecz wsparcia Instytutu Izraelskiego Dziedzictwa w Australii (The Israelite Heritage Institute of Australia).

IHIA na swoją działalność zdobywa środki finansowe poprzez indywidualne dary, a także organizowane koncerty w różnych kościołach.

Wśród wykonawców wystąpili m.in.: dziecięcy zespół Joyful Singres prowadzony od lat przez Jolantę Mielczarek, Nadia Widuch - skrzypce elektroniczne, Michael Czarny - klarnet sopranowy i wspominana już solistka - Jolanta Mielczarek.

Koncert prowadziła - Estelle Thomas; słowo o działalności i potrzebach IHIA przedstawił – adwentystyczny działacz, jeden z założycieli IHIA - Roger Dawkins, a modlitwę końcową zmówił pastor Paweł Cieślar.

Koncert był nadzwyczaj udany i uduchowiony. Muzyka i śpiew przybliżyły do Boga, wielbiły Go, wzruszały, wyciskały łzy - łączyły ludzi, otwierały ich serca na potrzeby innych... Podczas tego wydarzenia w polskim domu modlitwy zebrano ponad sześćset dolarów.

„Instytut Izraelskiego Dziedzictwa w Australii założony został pod kierownictwem Ducha Świętego, w roku 1988, przez 8 poświęconych laików i pastorów” – mówi Roger Dawkins.

Pod auspicjami tegoż instytutu odbywają się seminaria z archeologii biblijnej, programy zdrowotnościowe, kursy korespondencyjne, nabożeństwa rozpoczęcia i zakończenia sabatu (soboty) oraz koncerty. IHIA prezentuje Żydom, Ewangelię Jezusa Chrystusa, prowadząc ich do zbliżenia w wierze i miłości do Jezusa Chrystusa, który jest Mesjaszem, Panem i Zbawicielem oraz przygotowania na Jego powtórny adwent.

„Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus był największym z Żydów, który kiedykolwiek chodził po Ziemi! Jednym z ostatnich znaków powtórnego przyjścia Jezusa, jest zebranie żydowskich dusz - do królestwa Boga. Czas szybko bieży - Jezus przyjdzie w niedalekiej przyszłości. W Melbourne jest największa diaspora żydowska w Australii, dlatego IHIA ma wielkie pole do działania” – dodaje Dawkins.

W 2007 roku IHIA świadczy społeczności żydowskiej poprzez stronę internetową, która prezentuje publikacje o zdrowiu i zdrowym odżywianiu się. Pastor David Downs (archeolog) z końcem roku będzie prowadził segment o archeologii biblijnej. Planowany jest również blok teologiczny i otwarte forum. Strona jest tak zaprogramowana, aby móc zasiać nasiona przyjaźni w społeczności żydowskiej. Używając przyjaźni, lecz bez kompromisu - jeśli chodzi o Prawdę biblijną.© Bogusław Kot / adwentysci.waw.pl

© fot. Krzysztof Widuch

Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.