Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Bytomski festiwal charytatywny

AKTUALNOŚCI Z KRAJU | 03/10/2007 | jk

29 września 2007 roku w Bytomskim Centrum Kultury dobyły się XI Bytomskie Spotkania Integracyjne organizowane w ramach Całorocznego Forum Młodzieży Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

W tym roku gościem specjalnym był pastor, a zarazem wokalista - Mirosław Karauda oraz zespół „Sola Gratia” z Łodzi.

Organizatorem tego "mini festiwalu", bo chyba tak można ten zjazd nazwać, była młodzież ze zboru w Bytomiu.

W programie prócz tradycyjnych punktów jak wspólny śpiew, występy zespołów, młodzież bytomska przygotowała kilka przedstawień teatralnych, przyjętych bardzo ciepło przez zgromadzoną publiczność.

Myślę, że jest to jedna z najlepszych i przyjemnych dla odbiorców form przekazu nawet najpoważniejszych treści. Występ takich wokalistów i zespołów jak: D3, NOMOS, Zespół połączonych sił Kochanowic, Katowic, Rudy Śląskie, Zabrza i Rybnika, niezawodnego Adama Walusa, braci Kurz z Pszczyny, Daniela Kluski i Łukasza Karaudy czy Andrzeja Klimaszewskiego uświetniły to spotkanie.

Już minęły na szczęście czasy gdzie z trudem znosiło się brak talentu występujących, pocieszając się myślą, nie ważne jak, byle Bogu na chwałę, co chyba było mimo wszystko lekkim nadużyciem.

Dziś gdy słuchamy zespołów to naprawdę jest czego posłuchać i można spokojnie takie spotkanie uczynić otwartym i zaprosić ludzi z innych środowisk.

Podczas zjazdu można było również oddać krew, w tym celu przyjechał z Katowic specjalny autobus – laboratorium, w którym wykwalifikowany personel medyczny pobierał od ochotników ten najcenniejszy dar.

Całe spotkanie zakończył koncert charytatywny zespołu „Sola Gratia” i Mirosława Karaudy. To wydarzenie zostało objęte patronatem prezydenta Bytomia, a cały dochód z wykupionych cegiełek (ponad 3000 zł.) został przekazany dla Weroniki Białczak - chorej od urodzenia na wrodzoną miopatię mięśniową oraz arthrogrypozę, której był dedykowany cały koncert.

Weronika również była obecna, samodzielnie wjechała na swoim elektrycznym wózku inwalidzkim. W krótkim wywiadzie z nią można było posłuchać o jej upodobaniach i postępach w szkole. Sama bohaterka wieczoru również wystąpiła przy akompaniamencie zespołu z Bytomia i chórku dzieci ze zboru bytomskiego.

Chrześcijańska Służba Charytatywna informuje, że na rachunek bankowy filii w Bytomiu można nadal wpłacać pieniądze na rzecz 7-letniej Weroniki Białczak z Bytomia, chorej na wrodzoną miopatię mięśniową oraz arthrogrypozę.

Weronika wymaga troskliwej i stałej opieki rodziców, którzy muszą zapewnić jej nie tylko fachową pomoc pielęgnacyjną, ale i postępowanie rehabilitacyjne wraz ze stałym nadzorem lekarskim.

Wszystko to powoduje ponoszenie olbrzymich kosztów, na które rodziców nie stać. Dlatego zwracamy się do wszystkich Państwa – ludzi dobrej woli o wpłacanie choćby najmniejszych kwot na konto Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej:


Chrześcijańska Służba Charytatywna filia w Bytomiu
Kredyt Bank filia w Bytomiu
Nr 81 1500 1139 1211 3003 2683 0000
z dopiskiem „dla Weroniki”


Wszystkie zebrane pieniądze w całości posłużą na pokrycie wydatków związanych z leczeniem, rehabilitacją i pielęgnacją Weroniki.

Za życzliwe odruchy serca w imieniu rodziców Weroniki serdecznie dziękujemy!© Adam Jaksz / adwentysci.waw.pl© fot. Adam Jaksz
Dodaj swój komentarz...


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.