Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Pastor Makarewicz w australijskim Radio SBS

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 18/07/2007 | Jan Kot

Dzięki staraniom br. Bogusława Kota (członka zboru w Dandenong) w czwartek 12 lipca 2007 około godziny 20:00 czasu australijskiego wraz z pastorem Markiem Ignasiakiem złożyłem wizytę w polskiej sekcji australijskiego radia SBS.

Przed nowoczesnym gmachem rozgłośni czekał na nas uśmiechnięty redaktor Dariusz Buchowiecki. Oszklonymi korytarzami poprowadził nas do kameralnego studia. O tej porze w redakcji nadal krzątało się kilka osób z sekcji wietnamskiej, przy komputerach pracowali redaktorzy odpowiedzialni za bieżący serwis informacyjny.

Kilka chwil niezbędnych do ustawienia sprzętu i czerwona lampka przy mikrofonie dała znak, że wszystko jest gotowe do nagrania. Pastor Marek Ignasiak opowiadał o rozwoju Kościoła Adwentystycznego w Melbourne i początkach swojej 26-letniej służby na tym odległym kontynencie.

Redaktor Dariusz Buchowiecki, (od 1992 roku w Australii) pytał o powód mojej wizyty. Poprosił o przedstawienie struktury i misji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Miałem okazję przedstawić wkład jaki w życie społeczeństwa wnosi nasza społeczność.

Rozmawialiśmy o aktualnym stanie dialogu ekumenicznego, o sytuacji politycznej w Polsce, o roli Kościoła w łagodzeniu napięć społecznych wynikających z trudnej sytuacji ekonomicznej. Spotkanie toczyło się w niezwykle sympatycznej atmosferze.

Z tego materiału powstał program informacyjny. W niedzielę 15 lipca o godzinie 13:00 wyemitowana została pierwsza cześć naszego nagrania. W najbliższym czasie nadany zostanie kolejny odcinek.

Dziękujemy Bogu za możliwość głoszenia Jego chwały za pośrednictwem współczesnych mediów.


© Zbigniew Makrewicz/www.adwentysci.waw.pl


Zobacz poprzednie relacje z wizyty pastora Zbigniewa Makarewicza w Australii


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.