Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

„Sekty niosą śmierć serbskiemu narodowi”

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 15/07/2007 | Jan Kot

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Serbii stał się celem aktu wandalizmu. W dniu 10 lipca br. przyklejony został na ścianie budynku Kościoła w Belgradzie afisz podpisany przez ugrupowanie neo-nazistów "Nacionalni Stroj". Na plakacie można było przeczytać wiadomość "Sekty niosą śmierć serbskiemu narodowi".

Przedstawiciele Kościoła w kraju odwołują się do rządu serbskiego, by ten zapewnił spokojną i bezpieczną egzystencję swoim obywatelom, której przyświeca budujący duch tolerancji, zrozumienia i zaufania"

Miodrag Zivanovic, zwierzchnik Kościoła Adwentystów Południowo-Wschodniej Europy, zaznaczył, iż odpowiedzialnymi za ten akt wandalizmu jest kilku młodych ludzi, którzy pod budynek kościoła przyjechali na motocyklach.

Wydarzenie zostało nagrane (prawdopodobnie przez przypadek) na policyjnej kamerze, relacjonuje Zivanovic, i podkreśla zmienne nastawienie społeczeństwa do mniejszości religijnych w Serbii.

Adwentyści oraz inne społeczności religijne były już wiele razy w ostatnim roku celem ataków ultra-nacjonalistów i ruchów neo-nazistowskich, podaje raport serbskiego programu informacyjnego B92.

Z aktem protestu przeciwko takim zdarzeniom wystąpiło również Międzynarodowe Stowarzyszenie Wolności Religijnej.


© Adventist News Network
Tłumaczenie: Estera Strama dla www.adwentysci.waw.pl

MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.