Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Z potrzeby serca...

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 09/07/2007 | Jan Kot

Około 20 członków Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, wypoczywających nad jeziorem Lubie, oddało w piątek krew szpitalu w Drawsku Pomorskim.

- To wspaniały przykład dla innych - mówią lekarze.

- Robię to z potrzeby serca - tak Aldona Stysło z Piotrkowa Trybunalskiego wyjaśniała nam wczoraj, dlaczego zdecydowała się oddać krew.

Ona i pozostali adwentyści, wypoczywający w Młodzieżowym Ośrodku Zdrowego Życia w Zatoniu (gm. Złocieniec) nad jeziorem Lubie, krew oddają już drugi rok z rzędu. Rok temu poprosił ich o to doktor Zygmunt Romanowski, kierownik Oddziału Terenowego Krwiodawstwa w Drawsku Pomorskim. Zrobił to, bo w wakacje w szpitalach potrzeba więcej krwi.

- Pojechałem wówczas do ośrodka adwentystów w Zatoniu i poprosiłem o pomoc. Odzew był natychmiastowy. Ponad 60 osób oddało wówczas 30 litrów krwi - opowiadał nam w piątek doktor Romanowski.

Jak wyjaśnił, ludzie zazwyczaj oddają krew w miejscu swojego zamieszkania. - Latem, gdy całe rodziny wyjeżdżają na wakacje, ilość oddawanej krwi spada. Z drugiej strony, ze względu na większą liczbę wypadków, w czasie wakacji potrzeba jej więcej - tłumaczył nam lekarz.

Oddanie krwi przez 20 osób spędzających wakacje w Zatoniu to dopiero początek. Obecnie czas spędza tam 1000 osób i - jak poinformował nas Marek Micyk, młodszy pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego - kolejne grupy zapowiedziały, że oddadzą krew w przyszłym tygodniu.

- Oprócz uroczystości religijnych w Zatoniu odbywają się wykłady o tematyce prorodzinnej i prozdrowotnej. Urządzamy zawody sportowe i zajęcia kulturalne - tłumaczył nam pastor. - Staramy się również być wśród społeczeństwa. Akcja oddawania krwi przez uczestników jest tego dobrym przykładem.

© Krzysztof Bendarek/'Głos Koszaliński'

Zobacz oryginalny tekst w internetowym wydaniu Głosu Koszalińskiego


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.