Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

"Leitmotiv-Jesus" na festiwalu "Song of Songs"

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 07/07/2007 | Jan Kot

"Song of Songs Festival" to Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który odbył się w Toruniu już dziesiąty raz.

Jest on największą w Europie Środkowo-Wschodniej prezentacją czołówki polskich artystów wykonujących współczesną, profesjonalną muzykę chrześcijańską oraz znakomitych solistów i zespołów z zagranicy.

Festiwal, który co roku gromadzi kilkanaście tysięcy ludzi z całej Polski, to także wiele imprez towarzyszących o charakterze międzynarodowym.

Idea i cel organizowania tej cyklicznej imprezy wynika z przekonania, że w jednoczącej się Europie można i trzeba szukać obszarów, w których młodzi ludzie, znajdą wspólną płaszczyznę z innymi, podobnie czującymi i myślącymi. Najlepszą formą jest muzyka, w szczególności ta inspirowana chrześcijańską tradycją i prawdą płynącą z Ewangelii. Jest jednocześnie drogą do pokonywania uprzedzeń, wrogości i obojętności wobec innych ludzi, czy innych wyznań religijnych..

29 czerwca br. w Toruniu na "Song of Songs Festivalu" wystąpiła grupa "Leitmotiv-Jesus" związana - poprzez liczne grono wykonawców - z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie.

Kilka tygodni wcześniej zespół wykonał koncert "na żywo" w Radio dla Ciebie. Występuje także regularnie w różnych kościołach oraz miejscach publicznych, jak choćby niedawno podczas "Jarmarku Floriańskiego" na warszawskiej Pradze.

Udział w toruńskim festiwalu zespół poczytuje sobie za niezwykły zaszczyt i wyróżnienie. Coraz liczniejsza publiczność rozpoznaje grupę i identyfikuje ją z muzyką chrzescijańską i z przesłaniem, które zanosi światu...
MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.