Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Pastor Zbigniew Makarewicz w Melbourne

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 06/07/2007 | Jan Kot

Polski kościół adwentystyczny WANTIRNA (Melbourne, Australia) od dłuższego czasu przygotowywał się do tzw. ewangelizacji, do której zaproszono pastora Zbigniewa Makarewicza z Warszawy, sekretarza Diecezji Wschodniej w Polsce.

Uzgodniono termin, tematykę. Przygotowano lokum dla pastora (i żony), oraz cały plan działania.

Ważną sprawą jest reklama, a więc wydrukowano specjalne zaproszenia na wykłady, które zostały rozprowadzone w pozostałych polskich kościołach; zadbano również o reklamę w polskiej gazecie "TYGODNIK POLSKI". Modlono się o kierownictwo i pomoc nieba...

Wreszcie nastała środa 4 lipca i o godz. 19.30 lokalny pastor Marek Ignasiak rozpoczął pierwsze spotkanie z cyklu "Gdy Bóg mówi - kocham!" - prowadzonym przez przybyłego prelegenta. Był to środek tygodnia, zimowy, deszczowy wieczór - mimo to na spotkanie przybyła spora grupa słuchaczy...

Pastor Marek Ignasiak w ciepłych słowach przywitał mówcę - Zbigniewa Makarewicza. Uczynił to w sposób wesoły i nawet „na luzie” - zapanowała taka swojska, rodzinna atmosfera...

Było to chyba dość ważne, bo mało kto znał prelegenta - a prelegent słuchaczy. Dzięki pastorowi M. Ignasiakowi w wywiadzie dowiedzieliśmy się niemalże wszystkiego o pastorze Makarewiczu, jego małżonce i dwóch córkach.

Poważny nastrój wprowadziła Jola Mielczarek, która zaśpiewała pieśń wielbiącą Boga, naszego Stwórcę, który nas kocha - Jola jest zawsze "na posterunku".

Pastor Makarewicz przekazał pozdrowienia od rady zboru Warszawa-Centrum, starszych zboru, Zarządu Diecezji Wschodniej i Zarządu Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce. A potem przystąpił do pierwszego wykładu pt. "Czy Bóg bawi się w chowanego?".

Po interesującym wykładzie wszystkich zaproszono na poczęstunek w holu przykościelnym, gdzie była okazja do zapoznania się osobiście z pastorem Makarewiczem i jego małżonką.

Seria wykładów opiewa na 14 spotkań, które realizoane będą 4 razy w tygodniu, aż do 29 lipca br.

Refleksja:

Po wieloletnim pobycie na Antypodach, z wielką przyjemnością się słucha pięknej "świeżej" polszczyzny. Ta mowa, to jak najprzyjemniejszy powiew ze stron ojczystych. A co najważniejsze? - przemawia pastor, który został adwentystą dwadzieścia parę lat temu i używa słownictwo nieco inne od - "staroadwentowego".

Np., że do Boga można mówić tak po prostu - TATO - to brzmi tak normalnie dla zwykłego człowieka. Bóg to nie coś czy ktoś - kto jest tam gdzieś... Bóg jest tym, który cię człowieku znalazł i zaprasza, abyś Go kochał - tak jak On kocha ciebie!

Zborze warszawski - dziękujemy Ci, że podzieliłeś się z nami swoim opiekunem. Przesyłamy Wam serdeczne pozdrowienia i życzymy prowadzenia Bożego!Bogusław Kot
© www.adwentysci.waw.pl


Zobacz poprzednie relacje z wizyty pastora Zbigniewa Makarewicza w Australii


MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.