Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Steve Darmody w Warszawie!

KOMUNIKATY | 11/05/2007 | Jan Kot

Kiedy Steve Darmody miał 14 lat, nauczyciel chóru w jego nowej szkole zauważył jego ostatnio zmieniony, gleboki głos. Steve, zachęcony do wstąpienia do szkolnego chóru, wkrótce odkrył miłość do muzyki, która wyznaczyła nowy kierunek jego życiu. Tego roku zaśpiewał swoje pierwsze solo i od tego momentu śpiewał przy każdej okazji.

Następne pięć okresów letnich spędził z muzycznymi grupami chrześcijańskimi, rozwijając swój głos oraz umiejętności ewangelizacyjne. Zauważył, że wraz z pogłębianiem jego talentu, tak też działo się z jego relacją z Bogiem. W czasie jedenastej klasy, Steve odpowiedział na Boże wezwanie do służby ewangelizacyjnej pomagając w kościelnej serii wykładów, jako osoba prowadząca pieśni i solista.

W 1981 r. otrzymał tytuł magistra teologii. Tego samego roku Steve podjął się potężnej ewangelizacji muzycznej nagrywając w Nashville, wraz z czołowym twórcą muzyki – Lari’m Goss, swój pierwszy album, „Friends” („Przyjaciele”). Kolejny album Steve’a, „Constant Refuge” („Stałe schronienie”), został wyprodukowany przez zdobywcę nagród, autora piosenek i aranżera – Dick’a Tunney. Steve samodzielnie wyprodukował kolekcję świąteczną a obecnie wrócił do Nashville, by pracować ze starymi przyjaciółmi, Lari’m Goss, w celu wydania nowego zbioru „Hymns on Heaven” („Hymny niebiańskie”) oraz „Second Coming” („Drugie przyjście”). Jego najnowsza płyta to zbiór natchnionych pieśni smooth jazz zatytułowanych „One more day” („Jeszcze jeden dzień”).

Steve kontynuuje obecnie swoje powołanie w pełnoetatowej działalności muzycznej. To na czym skupia się w swojej działalności muzycznej to przyprowadzania ludzi do granicy nowego doświadczenia poprzez unikalną siłę, jaką ma muzyka w dotykaniu ludzi „poza słowami; w dotykaniu ludzi z tą samą, starą historią, lecz poprzez środek, który przenika bariery znajomości…”. W połączeniu z umiejętnościami Steve’a w byciu otwartym i troskliwym, jego koncertu poruszają poza samą muzyką aż do osobistego doznania. Ludzie doceniają duchowe podejście Steve’a, jakim dzieli się w czasie koncertów.

Steve udzielał się w swojej służbie muzycznej w kościołach, odnowach, miasteczkach uniwersyteckich oraz festiwalach młodzieżowych, jak również w więzieniach oraz bazach wojskowych. Pojawiał się w państwowych i regionalnych programach telewizyjnych, religijnej sieci satelitarnej oraz był gościnnym solistą w dwóch międzynarodowych ewangelizacyjnych seriach wideo.

W lecie 1988 r. Steve został uhonorowany wygrywając pierwsze miejsce w narodowym konkursie muzycznym, odbywającym się w Estes Park, Christian Artists’ Music Semirar w Rockiem. W ciągu trzech lat, produkcja albumu „Constant refuje” („Stałe Schronienie”) łączona była z wyłaniającą się obecnością w radio, właczającą Steva do pełnoetatowej działalności.

Steve ma przeciętnie ponad 100 koncertów i prezentacji w ciągu roku, w tym także premiery tak dobrze znanych osób, jak Sierra, Michael English, Paul Overstreet, First Call i Acappela. Poczytuje sobie za wielki przywilej, gdy ma możliwość dzielenia sceny z jego rodziną artystów Morning Song.

Steve pokazuje się w wielu międzynarodowych programach telewizyjnych, takich jak: „The Quiet Hour's Windows of Hope”; „Canada's 100 Huntley Street”; „Among Friends” na kanale Chicago's channel 59; „Getting Together” w telewizji the Cornerstone TeleVision network (CTV); Oklahoma City's TBN affiliate; Purely Music w telewizji SafeTV; oraz regularnie w 3ABN Satellite Network.

Steve rozpoczął śpiewanie dla wypraw ewangelizacyjnych oraz ich produkcji video wraz z Kenneth’em Cox w 1988 r. Od tamtej pory słyszany jest w Radio „Voice of Prophecy” oraz filmach „Family Reunion Vidios”, programach telewizyjnych „It Is Written”, transmisjach telewizji satelitarnej oraz seriach video „Breth of Life Evangelistic”.

Steve jest w stowarzyszeniu „Artist Associate for World Vision”, jednym z najbardziej szanowanych agencjach humanitarnych na całej planecie. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.worldvision.org

Żona Steve’a, Joni, oraz dwójka dzieci, Alan (23) o Jaclyn (21), są znaczącymi priorytetami w jego życiu. Joni jest nauczycielką w prywatnej szkole chrześcijańskiej. Współpracuje także z „Morning Song Music” w różnych zagadnieniach.STYL MUZYCZNY WYKONAWCY

Uduchowiona, smooth jazz, lekka refleksyjna i tradycyjna

DZIAŁALNOŚĆ KONCERTOWA

wykonuje ok. 100 koncertów i wystąpień w ciągu roku,
Zaprzestał zliczania solowych koncertów po 2500-tnym.
Udziela się jako solowy artysta chrześcijański od grudnia 1980 r.

KONCERTY

W ciągu ostatnich 25 lat Steve śpiewał prawie w każdym
Stanie USA oraz za granicą, w tym we Francji, Hiszpani,
Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Polsce, Czechach, Południowej Afryce, Zimbabwe, Australii, Indonezji, Tajlandii i Kanadzie.

W Telewizji/Telewizji Satelitarnej pojawiał się w programach:
„Among Friends” na Chicago's Channel 38 television,
„100 Huntley Street” na Toronto's Crossroads Television Network,
„Getting Together”na Pittsburgh's TV Channel 40,
„It Is Written” wraz z George’m Vandeman na 3ABN Presents, Three Angels Broadcasting Network.

Inne szczególne wystąpienia koncertowe to:
„The Crystal Cathedra”, Orange, CA
NET '95 and NET '96 prowadzone przez Mark’a Finley
International Christian Music Festival, Kolobrzeg, Poland
Christian Music ETC Seminar, Keene, Teras
US Army in Fort Benning, Georgia
Rockie Mountain Music Festival, Glacier View, Colorado
Jako solista w serii Crusade Series wraz z Kenneth’em Cox

NAGRODY

Pierwsze miejsce (Vocal III) na dorocznym seminarium Christian Artists' Music Seminar's, narodowym konkursie muzycznym w Estes Park, CO. (Sierpień 1988)

WYKSZTAŁCENIE

Teologiczne

Seminarium Teologiczne w Andrews - Andrews Theological Seminary, Berrien Springs, Mich., w roku 1982

Magister Teorologii, Southern College, Collegedale, Tenn., w roku 1978

Dyplomy z muzyki i komunikacji

Who's Who in American Colleges and Universities

H.S. at Chisholm Trail Academy, Keene, TX in 1975

URODZONY

13 listopad 1956 r. w Huntsville, Texas

RODZINA

żona – Joni | syn – Alan, (urodzony w lipcu 1982 r.) |
córka – Jaclyn, (urodzona w lipcu 1984 r.)

INNE

brał udział w pięciu letnich sezonach (lata 1972-76) w AYA Youth Singing/Witnessing Teams

Solista muzyki klasycznej:
w „Mesjaszu” Handla I & II
w „Eliaszu” Mendelssohn'a I & II

Dyrygent Chóru: Youth & Adult Choirs w Kościele Baptystów Norwich Street; "Crossroads", Smyrna, Georgia.

ZAINTERESOWANIA

golf, squash, komputery Macintosh, Pro Audio


Niedawno Steve Darmody wystapił z cyklem koncertów w Australii.
Przeczytaj relację naszego korespondenta.

Więcej na temat polskiej trasy koncertowej Steve`a Darmody`ego.

MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.