Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Festiwal "Hosanna 2007" tuż!

KOMUNIKATY | 30/03/2007 | Jan Kot

Po siedemnastu latach festiwal „Hosanna” przeniósł się z Częstochowy do Łodzi. To już trzecie miejsce, w którym w okresie wielkanocnym (6-8.04) spotykają się młodzi adwentyści dnia siódmego, aby wielbić Boga, przede wszystkim pieśniami i muzyką, słuchać Słowa Bożego, ale także spotkać się z przyjaciółmi, bądź także zawrzeć nowe znajomości. Śmiało można powiedzieć, że „Hosanna” to już trzecie pokolenie uczestników.

Nastoletni z początku lat 80-tych XX wieku, które przyjeżdżali na festiwale w Bielsku są już poważnymi dorosłymi, a młodzież, która przyjechała w 1990 roku po raz pierwszy do Częstochowy, dziś może wielu przypadkach gościć w Łodzi z już dorastającymi pociechami. Mamy tylko nadzieję, że nie zależnie od czasu i miejsca nie zmienia się jedno - duch imprezy. Duch radości i wielbienia Boga i że tak będzie tym razem.

Festiwal zmieniał swoją siedzibę przede wszystkim dlatego, że sale w których się odbywał stawały się zbyt małe, aby pomieścić uczestników. Sala Teatru Muzycznego liczy ponad tysiąc miejsc, ale i tak mamy nadzieję, że wkrótce będziemy zmuszeni do szukania jeszcze większej.
Życzymy Wam wielu wspaniałych duchowych wrażeń podczas festiwalu, bliskości Boga, doświadczania działania Ducha Świętego i wspólnoty dzieci Boga.

Organizatorzy
WYKONAWCY - Na festiwalu będziemy mogli w tym roku spodziewać się m. in. takich wykonawców jak:

- „Leitmotive-Jesus” (Warszawa),

- „Via Fides” (Warszawa),

- „You Can Duet” (Podkowa Leśna),

- „Sola Gratia” (Łódź)

- „Korab” (zespół dzieci z Łodzi),

- "Chofesh" (zespół młodzieży z różnych miast Polski),

-„Kadosh”

-„Eloi” (zespół z Pszczyny)

- Chór Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego

oraz soliści:

- Maria Strzałkowska

- Łukasz Karauda

- Grażyna Szambelan

- Marzena Pytel

- Dorothy Porawski

- Daniel Kluska

- Mariusz Skubida

- Jeremiasz Radosh

- Dawid Mickiewicz

a także gościnnie:

- zespół z Wielkiej Brytani

- Chór ze Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi.

- Tradycyjnie już zespołem prowadzącym uwielbienie pieśniami będzie grupa
„Dla Ciebie”


WARSZTATY FESTIWALOWE - Warsztaty festiwalowe stały się już oczekiwanym i atrakcyjnym elementem zamykającym festiwal. W programie tegorocznej „Hosanny” zostały zaplanowane trzy ciekawe bloki tematyczne. Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w salach Teatru Muzycznego w niedzielę.

Blok I - Chrześcijańska komunikacja
Prowadzący: pastor Andrzej Siciński - redaktor naczelny „Znaków Czasu” i „Głosu Adwentu”, doradca prawny Zarządu Kościoła, były sekretarz Kościoła w Polsce, rodowity łodzianin

Blok II - Chrześcijańskie standardy
Prowadzący: pastor Roman Chalupka - sekretarz Kościoła w Polsce, dyrektor Sekretariatu Rodziny Zarządu Kościoła.

Blok III - Teologia biblijna
Prowadzący: pastor Władysław Polok- prorektor Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej, były przewodniczący Kościoła w Polsce.


UCZESTNICTWO W FESTIWALU - W programie festiwalu będą mogły uczestniczyć osoby posiadające identyfikator. W nagłych przypadkach wejściówki będą wydawane w punkcie informacyjnym biura festiwalu.

BIURO FESTIWALU - Biuro festiwalu będzie czynne: w piątek w godz. 16.00-20.00, sobotę: godz.8:00-10:30, 12:00-13:30, 17:00-18:00, 20:00-21:00.

W godzinach, gdy biuro będzie nieczynne w bardzo pilnych sprawach prosimy dzwonić pod numer: 0-509 112 452 (Remigiusz Krok).

Koniecznie zapoznaj się z warunkami uczestnictwa

Zobacz mapę z najważniejszymi miejscami dot. Festiwalu Hosanna

fot. budynku Teatru Muzycznego w Łodzi - Poland.as

MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.