Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Szczytny cel

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 20/12/2006 | admin

„Trąbcie w około niech zew wszędzie brzmi. Wkrótce już przyjdzie nasz Pan! Radość w obliczach wierzących niech lśni. Już wkrótce przyjdzie nasz Pan. Przyjdzie nasz Pan. Przyjdzie nasz Pan. Już wkrótce przyjdzie nasz Pan!” – to słowa jednej z wielu pieśni, którymi w niedzielę 10 grudnia dzielił się ze słuchaczami Chór Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego pod dyrekcją Leszka Czernickiego podczas dwóch koncertów charytatywnych w Szczytnie.

Mimo iście jesiennej aury, a wręcz deszczowej szarugi, oba koncerty zgromadziły wielu słuchaczy przybyłych licznie do zabytkowego kościoła ewangelickiego w centrum miasta oraz do Miejskiego Domu Kultury. Intencją organizatorów tego wydarzenia było, prócz przesłania Dobrej Nowiny o narodzeniu Chrystusa, zebranie funduszy na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej i Osób Pokrzywdzonych w Wyniku Wypadków Komunikacyjnych „Promyk” w Szczytnie.

Słowem wiążącym, pełnym duchowych refleksji służył Adam Ples - pastor miejscowego zboru adwentystycznego. Zapowiadając kolejne pieśni duchowny podkreślał znaczenie czasu adwentu i to nie tylko w kontekście zbliżającego się okresu bożonarodzeniowego, ale także w sensie oczekiwania na wielki, realny i rzeczywisty powrót Jezusa Chrystusa na ziemię o czym mówiły także wykonywane przez chór pieśni. Podczas koncertu solowymi utworami służyła również Grażyna Szambelan z Warszawy, której cieszące się popularnością płyty CD można było nabyć w kuluarach zaraz po koncertach. Zadowolenie a momentami wręcz wzruszenie było udziałem wszystkich uczestników tych osobliwych spotkań z pieśnią i muzyką religijną.

„To było wspaniałe doświadczenie, że mogliśmy wystąpić przed tak znakomitą publicznością tego miasta. Intencja koncertu połączyła wszystkich. Czasem są chwile kiedy ciężko wykonać jakiś utwór widząc wzruszenie na twarzach słuchaczy. Tak było i tym razem. Bijące w swe dłonie na widowni małe dzieci skrzywdzone okrutnie przez los były dla nas najlepszą nagrodą i podziękowaniem za te wspólne chwile” – powiedział jeden z chórzystów.

„Zrobiliśmy co w naszej mocy a śpiewaliśmy nie tylko głosami ale, o czym chcę zapewnić, także gorącymi sercami. Wierzymy, że zebrane fundusze pozwolą choć trochę na przedłużenie tych rozpalonych na koncercie promyków radości, a okres wykonywania tych religijnych pieśni niech będzie czasem zadumy i nadziei na lepsze życie bez bólu i łez” – dodał chórzysta z Warszawy.

Ciepłe przyjęcie całego artystyczno-refleksyjnego programu było udziałem nie tylko podopiecznych Stowarzyszenia „Promyk” ale licznie przybyłych także innych mieszkańców Szczytna i jego okolic oraz gościnnych władz miasta, które już zaprosiły chór na kolejne występy.

Jan Kot fot. Piotr Kot

MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.