Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
www.adwentysci.waw.pl

Koncert w Rosyjskim Ośrodku Kultury i Nauki w Warszawie

AKTUALNOŚCI WARSZAWA | 08/12/2006 | admin

Dzięki staraniom s. Tatiany Charczenko, w dniu 24 listopada br. w Rosyjskim Ośrodku Kultury i Nauki w Warszawie, odbył się koncert charytatywny poświęcony przypomnieniu twórczości Anny German.

W koncercie uczestniczyły wybitne piosenkarki polskie, przyjaciółki Anny – p.p. Jolanta Kubicka i Barbara Nieman. Wspominając wspólne tourne, występy i codzienność koncertową, wykonywały przepiękne pieśni zarówno z repertuaru Anny jak i swoje najsłynniejsze przeboje.

Elena Majewska wykonała 5 utworów z rosyjskiego okresu twórczości niezapomnianej artystki, natomiast p.Julia Piechowska (laureatka festiwalu B. Klimczuka – nagroda Publiczności) rewelacyjnie wykonała „Księżyc i różę” oraz fi nałowy utwór „ Człowieczy los”.

Po koncercie, zarówno publiczność jak i wykonawcy mogli podzielić się spostrzeżeniami, porozmawiać o dalszych planach i zamierzeniach
naszych koncertów. Jak zwykle „oblegany” był br. Zbigniew Tucholski – honorowy Gość Koncertu.

Organizatorka tego koncertu, s. Tatiana Charczenko, przygotowuje koncert galowy, w przyszłym roku (25 rocznica śmierci Anny German) w Hotelu Victoria w Warszawie.

W planach mamy także występy w Rosyjskich Ośrodkach Kultury w Białymstoku i Krakowie.

W styczniu wybieramy się z koncertami na Ukrainę. Chciałbym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji koncertu na terenie Ośrodka Kultury i Nauki przy ambasadzie Federacji Rosyjskiej.

Andrzej Susłowski

MEDIAREKLAMA
REKLAMA
ADRA DLA DZIECI
(c) 2006-2012 Adventist Warsaw Media Group - Niniejszy serwis jest niedochodową i wolontaryjną działalnością członków zboru Warszawa-Centrum.